Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

WOLNA WSZECHNICA - DZIEŃ DZIECKA NA KOLEKTORSKIEJ

Dodano: 01.06.2023

Dzisiejszy Dzień Dziecka świętowaliśmy na całego! Zamiast lekcji uczniowie klas 7-8 mieli za zadanie wybrać warsztaty, w których chcą uczestniczyć. Specjalnie na dzisiejsze spotkanie nauczyciele przygotowali zagadnienia dotyczącego ich zainteresowań i hobby.

Mogliśmy nauczyć się szydełkować, wspiąć się na K2, poznać zasady savoir vivre oraz historię pierwszego polskiego festiwalu rockowego, a także zatańczyć gorącą sambę.

Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki - lodów!

Wszystkim naszych uczniom 
życzymy uśmiechu, radości i spełnienia marzeń!

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

DZIEŃ DZIECKA NA KOLEKTORSKIEJ

Dodano: 01.06.2023

Gry i zabawy sportowe, w tym "Bieg po zdrowie", piknik na trawie, gry planszowe oraz zabawa na świeżym powietrzu wypełniły jeden z najważniejszych dni szkolnych - Dzień Dziecka.

Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki, na którą wszyscy czekali - lodów! 

Z okazji Dnia Dziecka życzymy
uśmiechu, radości i spełnienia marzeń!

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

MAJOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 4-6

Dodano: 24.05.2023

„ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI” (2016)

reżyseria: Mariusz Palej
scenariusz: Adam WojtyszkoMagdalena Nieć

Ekranizacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem.To historia 11-letniego Łukasza, którego matka zapadła w śpiączkę na skutek urazu po wypadku samochodowym. Chłopiec zostaje oddany pod opiekę nieznanej mu dotąd ciotki mieszkającej w nadmorskim pensjonacie. Łukasz bardzo tęskni za mamą i nie potrafi się przystosować do nowej sytuacji. Czuje się osamotniony i za wszelką cenę chcę się wyrwać z obcego mu miejsca. Przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi w pensjonacie otwierają portal do innego, baśniowego świata, na pozór bardzo przyjaznego, choć Łukasz szybko się przekona, że tylko do czasu.

W filmie wystąpiła między innymi Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji Akogo? oraz Kliniki "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - pierwszej w Polsce placówki, do której trafiają pacjenci w wieku 2-18 lat, w śpiączce. 

 

MAJOWE CENTRUM KULTURY DLA KLASY 7 - PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI

Dodano: 18.05.2023

CENTRUM KULTURY DLA KLASY 7 - PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI

„AMELIA”(2001)

reżyseria: Jean-Pierre Jeunet
scenariusz: Jean-Pierre JeunetGuillaume Laurant

"Amelia" to niezwykła i przewrotna komedia romantyczna Jean-Pierre Jeuneta. W tym wyjątkowym filmie groteska, surrealizm, ironia przeplata się z magią i bajkowością.

Amelia jest bardzo nieśmiałą, wrażliwą osobą. Pracuje jako kelnerka w jednej z kawiarenek i wynajmuje mieszkanie w dzielnicy Montmartre. Chcąc sprawić, by inni poczuli się bardziej szczęśliwi, wymyśla wiele misternych intryg, np. próbuje odnaleźć dorosłego właściciela pudełka z dziecięcymi zabawkami, które znajduje w swoim mieszkaniu, obmyśla genialny plan, by rozbawić ojca, kradnąc jego ulubionego krasnala ogrodowego. Przyjdzie jednak moment, kiedy Amelia będzie musiała zająć się własnym losem i własnym szczęściem. Znajdzie miłość w równie nieśmiałym jak ona młodym Nino.

 

„JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI - MUSIC FOR A WHILE” (2022’)

reżyseria: Martin Mirabel

Zaszufladkować Jakuba Józefa Orlińskiego to tak, jak chcieć schwytać ocean w pudełko od zapałek. Jest wielkim odkryciem sceny kontratenorowej, zapalonym tancerzem breakdance'a, modelem i ikoną reklamy. Polski artysta magnetyzuje swoim urokiem i talentem przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich pokoleń. Dla środowiska operowego jest powiewem świeżego powietrza, dla młodszych fanów - twórcą oryginalnych treści na mediach społecznościowych i wzorem do naśladowania.


Dokument do obejrzenia online: https://www.arte.tv/pl/videos/107200-000-A/jakub-jozef-orlinski/