Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

POŻEGNANIE 8 KLASY

Dodano: 20.06.2024

Koniec roku szkolnego w ósmej klasie to wyjątkowy moment. To czas, kiedy uczniowie kończą kolejny etap swojej edukacji i przechodzą do nowej życiowej przygody. 

To także okazja do podsumowań i refleksji nad tym, co udało się osiągnąć w ciągu ostatnich lat. To czas emocji, radości, ale także pewnej nostalgii za minionymi chwilami spędzonymi w SKiE.

Każdy koniec to jednocześnie początek czegoś nowego. 

Życzymy Wam dostania się do swoich upragnionych liceów nie zapominając o swoich marzeniach! 

Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie :)

Dziękujemy naszym nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie, pasję i codzienną troskę. Dziękujemy również rodzicom za współpracę i motywację do działania.Wspólnie stworzyliśmy społeczność, która wspierała się nawzajem i dążyła do wspólnych celów.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 W KLASACH 4-6

Dodano: 20.06.2024

Kolejny rok szkolny dobiegł końca, a my z radością i dumą patrzymy na to, co udało nam się wspólnie osiągnąć. Był to rok pełen nauki, wyzwań, nowych doświadczeń i sukcesów.

W ciągu minionych miesięcy nasi uczniowie zdobywali wiedzę, rozwijali swoje talenty i umiejętności, brali udział w licznych konkursach i zawodach, osiągając wspaniałe wyniki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom ich osiągnięć i dziękujemy za ciężką pracę.

Przed nami wakacje – czas zasłużonego odpoczynku i relaksu. Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Niech ten czas przyniesie Wam wiele wspaniałych chwil, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód.

Czekamy na Was z niecierpliwością we wrześniu, gotowi na nowe wyzwania, które przyniesie kolejny rok szkolny.

Do zobaczenia!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 DLA 7 KLASY

Dodano: 20.06.2024

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy 7, podczas którego wręczone zostały indeksy, laurki podsumowujące postępy w nauce oraz nagrody za tegoroczne osiągnięcia w nauce.

To klasa, w której wręczyliśmy aż 11 świadectw z biało-czerwonym paskiem! 

To klasa, która chętnie bierze udział w konkursach, takich jak Alfik matematyczny czy Konkurs Logicznego Myślenia. To również ta klasa, która odnosi wybitne osiągnięcia w Turniejach Brydża Sportowego.

Przed Wami ważny rok, ponieważ egzamin ósmoklasisty jest pierwszym poważnym testem w edukacji szkolnej, który wpływa na dalsze kroki, takie jak wybór szkoły średniej. 

Odpoczywajcie, nabierzcie sił i wracajcie we wrześniu naładowani energią i chęcią do nauki! 

SPEKTAKL "PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA" W WYKONANIU KLASY SZÓSTEJ

Dodano: 17.06.2024


f
ot. Adrian Bojczuk

Piątkowy spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza", inspirowany tekstem Bolesława Leśmiana w wykonaniu klasy szóstej, zaprosił widzów do niezwykłej podróży przez świat fantazji i przygód. Przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni, aby odkryć fascynujące historie i doświadczyć magii opowieści o Sindbadzie Żeglarzu.

Młodzi aktorzy, zaprezentowali niezwykłe przygody bohatera, który wyrusza na nieznane wody, stawiając czoła tajemniczym stworom i odkrywając egzotyczne krainy.

Scenografia i kostiumy oddały klimat baśniowego świata, a muzyka napisana specjalnie do tego spektaklu przez Jerzego Kornowicza dodatkowo wzbogaciły spektakl, przenosząc widzów w sam środek orientalnych opowieści.

Było to niezapomniane doświadczenie, które pokazało, jak literatura może ożyć na scenie, a młode talenty mają potencjał, by w przyszłości sięgać po jeszcze ambitniejsze role.

"Przygody Sindbada Żeglarza" na podstawie tekstu Leśmiana
Reżyseria: Dariusz Kornowicz
Scenografia: Dariusz Kornowicz
Muzyka: Jerzy Kornowicz
Oprawa muzyczna: Marta Kornowicz
Aktorzy: Uczniowie z klasy 6