Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Marzec 2022r

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ DLA KLAS 4-6

Dodano: 28.03.2022


W tym roku nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla nauczycieli i ich klas na rok szkolny 2021/2022. Cykliczne seanse dedykowane różnym grupom wiekowym pozwalają uczniom przeżyć lekcję w oparciu o filmowe opowieści. 

Klasy 4-6 wzięły udział w pokazie filmu: "Przygoda Nelly" (reż. D. Wessely/ Niemcy/ 2016/ 97')

Wyjątkowy film przygodowy, łączący w sobie opowieść o trudnej sztuce otwartości na inne kultury z niezwykle aktualnym wątkiem sensacyjnym. Widz wspólnie z bohaterami filmu poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest najważniejszą wartością w życiu.

***

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną.

 

Więcej informacji: www.nhef.pl

RETRO WARSZAWA - WYCIECZKA PO WARSZAWIE SPRZED...100 LAT

Dodano: 25.03.2022


Siódme klasy miały okazję wybrać się do Fabryki Norblin na niezwykłą wystawę RETRO WARSZAWA - pełna wrażeń wycieczka po Warszawie... sprzed 100 lat!

***

Multisensoryczna wystawa RETRO WARSZAWA – oparta na zrekonstruowanych cyfrowo materiałach archiwalnych – przenosi nas do pełnego gwaru, muzyki i kolorów świata międzywojennej stolicy, wskrzeszając świat, który, jak się wydawało, odszedł bezpowrotnie.

Dzięki innowacyjnemu systemowi projekcji 360o mogą zanurzyć się w codziennym życiu międzywojennej Warszawy, poczuć jej rytm, unikalny klimat i koloryt.

Projekcje stworzyli światowej klasy specjaliści od efektów wizualnych, w tym eksperci ze studia Platige Image.

Autorem ścieżki dźwiękowej jest Jan Młynarski.

CENTRUM KULTURY DLA KLAS 7-8: POKAZ FILMU "PAPUSZA"

Dodano: 22.03.2022


"Papusza" - film biograficzny z 2013 roku w reżyserii Joanny Kos-Krauze oraz Krzysztofa Krauzego z Jowitą Budnik w roli głównej.

To pierwszy polski film nakręcony w języku romskim przedstawiający życie romskiej poetki Bronisławy Wajs, w środowisku Romów znanej pod imieniem Papusza. To także opowieść o przyjaźni trzech wielkich poetów: Jerzego Ficowskiego, Papuszy i Juliana Tuwima.

Film "Papusza" podbił serca nie tylko fanów, ale i krytyków na całym świecie. Został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem na festiwalu w Karlowych Warach, nagrodą za najlepszą reżyserię, grę aktorską oraz nagrodą jury młodzieżowego na Festiwalu Filmowym W Valladolid, statuetkami za charakteryzację, muzykę oraz rolę drugoplanową dla Zbigniewa Walerysia na festiwalu w Gdyni, nagrodą publiczności na festiwalu filmowym w Salonikach, nagrodami dla najlepszego filmu oraz za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w Pune, wyróżnieniem na Złotych Taśmach 2013, Orłami za zdjęcia, muzykę, scenografię i kostiumy w roku 2014, nagrodami TVP Kultura - Gwarancje Kultury 2014 - dla Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz Zbigniewa Walerysia, a także Nagrodą Specjalną Jury za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w Stambule.

"Papusza" otrzymała również cztery wyróżnienia na 32. Festiwalu Filmowym w Urugwaju.

Film zwyciężył w kategoriach "najlepszy film międzynarodowy", "nagroda młodego jury", "nagroda publiczności" i specjalna nagroda Premio Signis. 

SZUKAMY WIOSNY W ROZALINIE!

Dodano: 22.03.2022


Klasa 5m, 6a oraz 6aa szuka W I O S N Y w Rozalinie!

Z okazji rozpoczęcia wiosny wybraliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego "Leszczynowe Zacisze", gdzie wzięliśmy udział w warsztatach z ozdób wielkanocnych, topiliśmy własnoręcznie zrobioną Marzannę, sadziliśmy drzewa oraz poznaliśmy mieszkańców gospodarstwa - kozy, konie, kury, owce i alpaki.

To był intensywny dzień, pełen zabawy, słońca i przygód!

PRZYWITANIE WIOSNY W WYMYSŁACH

Dodano: 21.03.2022


Zerówka, 2m oraz 2mm świętują PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! 

Z tej okazji wyjechaliśmy do Gospodarstwa Agro - Edukacyjnego "Wymysły pod Lasem", gdzie nasi Uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych, poznali przedchrześcijańskie obrzędy związane z nadejściem wiosny oraz zaprzyjaźnili się z mieszkańcami gospodarstwa - kozami, łabędziami oraz kaczkami.

To był super dzień! 

POWITANIE WIOSNY W ROZALINIE

Dodano: 21.03.2022


Pierwsze klasy witają W I O S N Ę!!!

W pierwszym dniu kalnedarzowej wiosny Uczniowie klasy 1a i 1j odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne "Leszczynowe Zacisze" w Rozalinie, gdzie topili Marzannę, szukali oznak wiosny, wzięli udział w warsztatach z ozdób wielkanocnych oraz odwiedzili mini zoo, w którym mieszkają m.in. alpaki.

To był bardzo udany dzień! 

WITAMY WIOSNĘ W DOLINIE BOBRÓW

Dodano: 21.03.2022


3j, 4z oraz 4zz żegnają zimę i witają W I O S N Ę!!!

W tym roku pierwszy dzień wiosny spędziliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym „Dolina Bobrów”, które znajduje się nad rzeką Świder w miejscowości Wólka Dłużewska na Mazowszu.

Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych oraz własnoręcznie wykonały Marzannę, która według wierzeń ludowych symbolizuje nadejście wiosny i rozkwit przyrody.

Nie zabrakło również zabawy na świeżym powietrzu oraz gier zespołowych.

To był bardzo udany dzień!

KANGUR MATEMATYCZNY 2022

Dodano: 17.03.2022


17 marca 2022 roku prawie 50 Uczniów SKiE z klas II - VII wzięło udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Kangur Matematyczny to konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. 

Obecnie, w Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. 

W corocznym konkursie bierze udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce.

KLASA 2M W TEATRZE GULIWER

Dodano: 16.03.2022


W przedstawieniu „Miasto Świateł” poznajemy historię jednego dnia w jednym mieście. Miasto to największa scena, na której każdego dnia odbywają się tysiące przedstawień. Jeden dzień kryje w sobie niezliczoną liczbę historii opowiadanych przez budynki, ulice, chodniki i parki, historii między ludźmi, zwierzętami i bytami nieludzkimi.

Nasze miniaturowe miasto, zbudowane z elementów z recyklingu, jest przestrzenią przeżyć i codziennym świadkiem różnych zdarzeń. Tysiące opowieści, wspomnień i marzeń ożywają na scenie, dzięki mieszkańcom Warszawy zaangażowanym w proces powstawania spektaklu. Inspiracją do stworzenia scenariusza przedstawienia są historie i opowieści uczestniczek i uczestników twórczych warsztatów towarzyszących realizacji przedstawienia.

Co wydarzy się w naszym mieście i jaki to będzie dzień?
To może być Twoja historia!

CENTRUM KULTURY DLA KLAS 0-6: ANTYK W OPERACH BAROKOWYCH

Dodano: 16.03.2022


Centrum Kultury dla klas 0-3 oraz 4-6

Wielki powrót antyku — mity w operach barokowych na przykładzie opery „Orfeusz i Eurydyka” skomponowanej przez Christopha Willibalda Glucka oraz „Ariadna” włoskiego kompozytora barokowego, Claudia Monteverdiego.

 

KOLAGRAFIA W ZERÓWCE

Dodano: 15.03.2022

Uczniowie Zerówki na zajęciach zdejmowali odbitki z wcześniej przygotowanych kartonowych matryc.

Nie tylko odbitki, ale i matryce pomalowane czarną farbą same w sobie stanowią dzieła sztuki! 

 

WRĘCZENIE DYPLOMÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA NAJDZIWNIEJSZEGO DZIWAKA

Dodano: 10.03.2022


Klasa 3j zorganizowała Konkurs plastyczny dla klas 0 - 3 na Najdziwniejszego Dziwaka. 

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów! 


Wielkie podziękowania należą się klasie 3j za wymyślenie pomysłu na konkurs, zorganizowanie go oraz własnoręczne wykonanie dyplomów. 

Warto też nad nadmienić, że w jury konkursu zasiedli także Uczniowie trzeciej klasy.


Wszystkim wyróżnionym i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w twórczości plastycznej!