Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Kadra pedagogiczna

Monika Kosińska
(dyrektor szkoły)

Ze szkołami SKiE związana jestem od ponad 15 lat. O pracy w szkole marzyłam od najmłodszych lat i jak widać marzenia się spełniają☺. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, wspólne zajęcia, rozmowy. Jestem przekonana o potrzebie indywidulanego podejścia do każdego ucznia, a w swojej pracy kładę nacisk na pozytywne relacje. 

W wolnych chwilach lubię podróże małe i duże. Interesuje mnie dobra książka, muzyka oraz kultura ludowa. Ulubiony cytat:  „Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia, nie odwrotnie” – C.R. Zafon


Marta Szydłowska
(wychowawca klasy 0m, reedukacja, logopedia)

Nauczycielem zostałam w wieku 6 lat gdy sadzałam w rzędzie misie i je uczyłam. 
Teraz nie sadzam dzieci w rzędach tylko siedzimy na podłodze i poprzez zabawy, gry poznajemy świat, literki, liczymy dni w kalendarzu. Uczymy się współpracy i pomagamy sobie nawzajem. Tworzymy zgraną grupę.

W wymyślaniu gier pomaga mi syn.


Julia Bielczyk
(wychowawca klasy 2j)

Ze szkołą jestem związana od kilku lat. Początkowo moim miejscem pracy była świetlica, następnie nauczanie techniki, aby w końcu odkryć swoje powołanie i przekwalifikować się na nauczanie wczesnoszkolne. Moim pierwszym wykształceniem jest socjologia, ponadto jestem oligofrenopedagogiem, a obecnie pracuję również jako asystent na Wydziale Pedagogiki na CH. Corocznie na wakacjach odpoczywam z dziećmi na licznych obozach i koloniach.

Prywatnie uwielbiam muminki oraz jestem szczęśliwą małżonką naszego WFisty, Michała.


Joanna Jaszczyńska
(wychowawca klasy 2jj, reedukacja)

Uwielbiam uczyć dzieci, czytać o historii, biegać po muzeach, poznawać nowe miejsca, chodzić po nadmorskiej plaży, jeść pyszne rzeczy, przystawiać "pszczółkę", szyć stworki, używać śmiesznych powiedzonek: „Do pracy, rodacy”, „A czy ja mówię po chińsku?”, „guzik prawda”, „matko i córko!”, „Iskierkę przyjaźni...”, „Chcę powiedzieć kilka słów...”, i… cieszyć się życiem!


Aleksandra Subocz
(wychowawca klasy 3a, trener Odyseja umysłu klasa 4)

Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej. Od 2009 r. jestem trenerem Odysei umysłu- międzynarodowego programu rozwijającego twórcze rozwiązywanie problemów. Odyseja rozwija nie tylko kreatywne myślenie, ale również umiejętność współpracy w grupie oraz samodzielność. 

Lubię zwierzęta - mam psa, jeździć na rowerze i pływać.


Joanna Wójtowicz
(wychowawca klasy 3j, reedukacja)

Ukończyłam studia ogólno-pedagogiczne o specjalizacji opieka i wychowanie, praca socjalna na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji początkowej i reedukacji – nauczanie dzieci w wieku 3-9 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez wieloletnią pracę w Szkole SKiE.

W codziennej pracy z uczniami staram się rozwijać ich wrażliwość, pasje i zdolności. Lata spędzone z każdą klasą to czas, w którym, oprócz zapału do nauki, zawsze chcę widzieć w niej zgrany zespół.

Moje zainteresowania to turystyka wysokogórska, podróże, kino, teatr.


Magda Prywata - Waś
(wychowawca klasy 1m, bajkoterapia klasa 0 -1)

W szkole SKiE pracuję od 2005 roku. Bycie nauczycielem, to marzenie z mojego dzieciństwa. Cieszę się, że mogę je realizować i każdego dnia mieć wpływ na rozwój moich uczniów. W pracy kieruję się zawsze dobrem swoich wychowanków. 
Lubię rozbudzać w moich podopiecznych ciekawość poznawczą i twórcze działanie w codziennych zajęciach.

W wolnym czasie podróżuję i czytam pasjami thrillery psychologiczne.


Marta Mikusińska
(wychowawca klasy 1mm, gawędy historyczne, gry matematyczne)

Każda przeprowadzona lekcja to dla mnie nowe zaskakujące doświadczenie i podróż w nieznane. Uwielbiam ciekawskich uczniów zadających setki pytań. W klasie pragnę tworzyć atmosferę wzajemnego wspierania się, wspólnego przeżywania dobrych i gorszych momentów, zrozumienia i szacunku dla zasad przyjętych w grupie. Dużą wagę przywiązuję również do kształtowania u moich uczniów pozytywnej samooceny.

Moją pasją jest żeglarstwo i czytanie książek historycznych. Gdybym nie pracowała w szkole, zostałabym archeologiem. Mam wielką słabość do gorzkiej czekolady i sorbetów cytrynowych.


Agnieszka Bocianowicz
(wychowawca klasy 5a, historia sztuki 0-8, kaligrafia 0-6, książka artystyczna klasy 2, dyrektor do spraw pedagogicznych)

W szkołach SKiE pracuję od samego początku, czyli od 30 lat. Tu właśnie zainteresowałam się rozwojem kreatywności i wychowaniem przez kulturę u dzieci i młodzieży. To zagadnienie było przedmiotem moich badań oraz tematem pracy doktorskiej.

Chciałabym, aby moi uczniowie również pokochali sztukę i mieli przyjemność z obcowania z nią. Ponieważ najlepsza percepcja sztuki jest w bezpośrednim kontakcie, dlatego też uwielbiam podróżować, odwiedzać europejskie galerie, zwiedzać zabytki. Czasami udaje mi się zabierać uczniów w takie miejsca, jak Pompeje, Akropol czy Frogner Park.

Prywatnie lubię słuchać jazzu, jeść czekoladę i spacerować po lesie ze swoim wnukiem. Chętnie zabieram ze sobą aparat fotograficznym i obiektywem obserwuję przyrodę, zabytki i ludzi.


Zbigniew Mroziewski
(wychowawca klasy 6z, etyka 0-6, filozofia klasy 3-6)

W 2006 roku ukończyłem studia na Wydziale Filozofii na UKSW w Warszawie. To, że chcę być nauczycielem etyki i filozofii, wiedziałem od zawsze i to marzenie realizuję konsekwentnie od 11 lat. Razem z moim uczniami wędrujemy przez ścieżki pełne prostych zasad i trochę trudniejszych myśli.

Prywatnie jestem tatą czteroletniej Alicji, z którą z zapałem słucham Grzegorza Turnaua. Od Żony zaraziłem się pasją wędrówek po górach – uwielbiam Bieszczady, bez których teraz nie wyobrażam sobie prawdziwych wakacji.


Monika Budzińska
(wychowawca klasy 4m i 4mm, matematyka klasy 4)

Od 2011 roku spełniam swoje największe marzenie z dzieciństwa i pracuję jako nauczyciel matematyki oraz fizyki (od niedawna również pomagam trenować Odyseuszy J). Wcześniej spełniałam marzenia ze studiów i pracowałam w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN, gdzie opracowałam strukturę i dynamikę ludzkiego białka S100A1, efektem czego było uzyskanie stopnia doktora nauk biologicznych. 
A jeszcze wcześniej wchodziłam na ścieżkę zawodową z firmą optoelektroniczną, gdzie współtworzyłam nowe technologie uzyskiwania materiałów półprzewodnikowych.

Moją pasją jest uczenie, ale również uczenie się, poznawanie i doświadczanie. Bardzo lubię grać w gry planszowe, czytać książki, rozwiązywać i układać łamigłówki, każdy rodzaj rękodzieła oraz wędrówki górskie o każdej porze roku.
Na największe zalety typuję duże poczucie humoru (szczególnie na własny temat) oraz umiejętność popełniania błędów. Mam też sporo wad, ale…


Marta Kornowicz
(wychowawca klasy 8m i 8mm, muzyka klasy 0-6)

Jestem entuzjastką  dobrej muzyki wielu gatunków, od klasyki, muzyki tradycyjnej, przez jazz do muzyki współczesnej – tej najnowszej. Uważam, że muzyka ludzi łączy i pozwala im się lepiej zrozumieć.

Lubię wspólne muzykowanie, do czego od lat zachęcam i które prowadzę w szkołach Stowarzyszenia Kultury i Edukacji. 


Magda Szajner
(wychowawca klasy 7m, język francuski klasy 5-8)

Język francuski był obecny w moim życiu od zawsze, za sprawą mojej babci, która wychowała się we Francji. Rozmawiając z nami po polsku, wplatała wiele francuskich słów. Opowieści babci o Francji i melodyjność języka, którym władała, spowodowały, że postanowiłam się go nauczyć. Z czasem nauka ta na tyle mnie zafascynowała, że zaczęłam się zastanawiać, w jaki sposób mogłabym wykorzystać znajomość francuskiego w mojej przyszłej pracy.

Już od najmłodszych lat uwielbiałam bawić się w szkołę. Wraz z dorastaniem uświadomiłam sobie, że nauczanie jest moim powołaniem. Uznałam więc, iż najlepsze będzie połączenie moich dwóch pasji i w ten sposób zostałam nauczycielką języka francuskiego.

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz magistrem Filologii Romańskiej. Nauczanie to moja pasja. Wielką satysfakcję przynosi mi obserwowanie entuzjazmu i postępów dzieci, ich radości, gdy zaczynają tworzyć pierwsze wypowiedzi. Zapał i energia moich uczniów są dla mnie motywacją do kreatywnej pracy każdego dnia.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą dwójki dzieci. Naszą wspólną pasją jest podróżowanie, bardzo lubimy sport, jeździmy na rowerach, nartach, łyżwach i gramy w golfa. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki oraz szydełkować.


Marcin Tomczak
(historia 4-6)

Z wykształcenia i zamiłowania historyk – w stopniu magistra. Szczęśliwy ojciec i mąż (kolejność dowolna). Prywatnie fan mocnego grania oraz bluesa w każdej postaci. Nie unikam sportu, przede wszystkim zespołowego. Odkąd pamiętam (a pamięć mam dobrą) czytam powieści grozy.

W kinie wybieram komedie, ale nieromantyczne. W wolnym czasie chętnie podróżuje. Jeśli tylko czas pozwala odwiedzam kresy wschodnie.


Michał Jankowski
(matematyka klasy 5-8)

Rocznik 1975. „Matematyczny native speaker”, urodzony i wykształcony w Warszawie.

Z pasją dzielę się wiedzą, lubię inspirować ludzi do logicznego myślenia, pomagam rozwijać inteligencję. Pracuję również w zakresie przekonań na temat predyspozycji matematycznych.

Jestem żonaty i mam trzech synów.

Lubię biegi górskie i lodowe kąpiele.


Ewa Dratwa
(język niemiecki klasy 5-6, współwychowawca klasy 8)

Jestem absolwentką germanistyki UW. W szkołach SKiE uczę od 2011 roku. Tak naprawdę związana jestem z tym niezwykłym miejscem od roku 1995, w którym to stawiałam pierwsze kroki jako nauczycielka języka niemieckiego.
Wolny czas poświęcam na czytanie dobrej literatury i tworzenie uroczych drobiazgów na szydełku.

Chętnie chodzę do teatru i na długie spacery po lesie. Lubię kameralne spotkania z bliskimi mi osobami.


Aleksandra Jastrząb
(j.polski klasy 4-8)

"Pani od polskiego" prywatnie Mama Tymona, pasjonatka dobrej literatury i Podlasia. 

Książki gór, biografie, reportaże wojenne - to one wypełniają przestrzeń mojego mieszkania. Bywało, że trzymałam je nawet w ... piekarniku. Felietonistka z lekkim piórem - tak o mnie pisali. 

Lubię młodych ludzi, ludzi otwartych na świat, ciekawych i zadających mnóstwo pytań, zwłaszcza takich: dlaczego musimy to czytać?  

Praca nauczyciela przynosi mi dużo satysfakcji, nie jest łatwa, nie jest przewidywalna i wymaga wiele wysiłku .Jednak to dobry i potrzebny wysiłek. Mam głębokie przekonanie , że moja praca jest ważna i nie polega tylko na zadawaniu i sprawdzaniu rozprawek. Nauczyciel to ktoś, kto prowadzi dzieci przez świat szkoły i nauki , pamiętając przy tym, że ten szkolny świat to  tylko wycinek maleńki z życia człowieka....

Energię czerpię z natury, dobrych i wspierających relacji, tradycyjnie parzonej kawy, rozmów z moim synem i z uśmiechu moich uczniów. 

Kocham życie. Wyznaję zasadę: chcesz być szczęśliwy? To bądź! 

A żeby być szczęśliwym trzeba lubić to co się robi. Lubię być "panią od polskiego" Bardzo! 


Dariusz Kunowski 
(teatr klasy 0-6, technika klasa 6)

Jestem z wykształcenia scenografem i architektem wnętrz, pracowałem w wielu teatrach i projektowałem wystawy oraz muzea (min. Muzeum Powstania Warszawskiego).

W szkołach Stowarzyszenia Kultury i Edukacji uczę już prawie 20 lat. Moim niemalże uzależnieniem jest teatr. Teatr powiązany w szerokim pojęciu z kulturą, jako narzędzie jej poznawania i przeżywania.

Mieszkam na warszawskiej Pradze gdzie prowadzę z przyjaciółmi offowy teatr Scena Lubelska 30/32 realizując różne przedsięwzięcia artystyczne, edukacyjne i integracyjne z mieszkańcami.

Lubię jeździć na rowerze, czytać książki biograficzne i oglądać dobre filmy.


Jolanta Papierzyńska 
(j. angielski)

Z zawodu, wykształcenia i z zamiłowania nauczyciel języka angielskiego. Z pracą z dziećmi w szkole podstawowej związana jestem od 25 lat, przygodę ze Szkołą  SKiE rozpoczęłam niedawno,  zaś zawód nauczyciela wybrałam już w dzieciństwie kiedy  bawiłam się w szkołę  i organizowałam zajęcia dla mojej młodszej siostry.

Lubię swoją pracę – nie ma dwóch tych samych lekcji a kontakt z dziećmi i młodzieżą jest inspirujący i pełen nowych  wyzwań. Język angielski jest moją pasją, odkrywam go za każdym razem na nowo wraz z moimi uczniami.

W wolnych chwilach słucham muzyki (od rocka do klasycznej), oglądam filmy, czytam i spaceruję po lesie a ostatnio też rozwijam swoje umiejętności ogrodnicze.

Teaching is like cultivating a garden… 


Ewa Kwiecień-Kicka
(j. angielski)

Swoją przygodę z nauczaniem języka angielskiego rozpoczęłam w 2010 roku. Umiejętności językowe u dzieci staram się rozwiać poprzez gry, zabawy i piosenki. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie.

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. Lubię biegać, jeździć na rowerze oraz oglądać zachody słońca.


Marcela Rucińska 
(geografia klasy 5-8)

Geograf z wykształcenia i zamiłowania, łapacz wiatru, zbieracz liści i towarzysz dzieci. Od lat związana z Fundacją Przystanek Twórczość gdzie koordynuje projekty przyrodnicze i twórcze dla dzieci („Wakacje z przyrodą i przygodą”, „Twórcze Dzieciaki”). Ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne na Uczelni Korczaka.

W SKIE uczy geografii w klasach V-VIII. W pracy z dziećmi dąży do partnerstwa, otwartości i budowania ciepłych relacji, poszukując jednocześnie aktywnych metod pracy, które pomogą dzieciom utrzymać jak najdłużej ich naturalną ciekawość świata. Entuzjastka aktywnego spędzania czasu w przyrodzie, kempingowego życia i działkowania nad Liwcem. 

Mama Jaśka i Kaliny. Fanka Annie Shirley i Pippi Pończoszanki.


Joanna Jakubowska
(plastyka klasy 0 – 6)

Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Architektura Wnętrz.  Chętnie korzystam z międzynarodowych projektów i zwiedzam muzea. Mieszkałam w różnych inspirujących miastach takich jak Moskwa, Berlin czy Londyn.  W Anglii uczyłam się w London College of Fashion, co zaowocowało wieloletnią współpracą z firmami odzieżowymi. Bardzo lubię sztukę ludową i ceramikę. Kolekcjonuję zabawki z gliny, te najciekawsze przywiozłam z Uzbekistanu. W sztuce lubię odkrywać nowe techniki, wzbogacać nieustannie swój warsztat i w taki sposób też uczę.

Prywatnie jestem żoną nieposkromionego konstruktora, mamą dwóch synów, mam psa owczarka collie i kota rasy orientalnej. Staram się stworzyć bezpieczną więź opartą na zaufaniu, zrozumieniu i wspomnianym już szacunku


Michał Bielczyk
(w-f)

Były sportowiec, olimpijczyk. Od urodzenia ruch, trening to jego sposób na życie. Chęć dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i radością życia spowodował, że został nauczycielem wychowania fizycznego. Jak mówi, ma wiele satysfakcji, kiedy jego uczniowie stają się aktywni, kreatywni, zdrowsi, bardziej uśmiechnięci i zrelaksowani. Na lekcjach wspiera każdego indywidualnie, zależnie od jego możliwości. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach doszkalających.

Trener lekkiej atletyki, trener personalny i instruktor korektywy. Motto: „Never give up”.