Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Wizyta w CENTRUM ŁOWICKA

Dodano: 15.04.2015

W dniu 15 kwietnia kl. V i VI udały się do domu kultury Centrum Łowicka, by obejrzec interaktywne przedstawienie w j. angielskim pt. "A Ticket to Birmingham". Przedstawienie zostało przygotowane przez Europejski Program Edukacyjny Nauka bez Granic. Nasi uczniowie mieli szansę doświadczyc na czym polega angielskie poczucie humoru,a przez dobrą zabawę poszerzyc swoją znajomosc języka. 

Konkurs recytatorski - \"Słoń\"

Dodano: 29.03.2015


W marcu odbył się konkurs recytatorski "Słoń" dla uczniów klas 0-3.
W tym roku uczestnicy deklamowali wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej.
Konkurs wygrała Gabrysia z klasy Imm. Gratulacje dla zwyciężczyni i pozostałych uczestników za trud włożony w przygotowania do konkursu.

Bal Karnawałowy

Dodano: 29.03.2015

Święto liczby PI

Dodano: 29.03.2015


W poniedziałek, 16.03.2015 wszyscy uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie podczas święta matematyki. Tegoroczne hasło na ten dzień brzmiało: „Liczę, więc jestem”.

Najpierw była prezentacja Sary z 6k, podczas której opowiedziała nam o historii liczb. Następnie każdy mógł się wykazać i policzyć do dziesięciu w jakimś obcym języku. (…) Wyznaczaliśmy też doświadczalnie wartość liczby pi. Mierzyliśmy średnicę i obwód koła. Moja klasa wykonała najdokładniejsze pomiary…” (Nina, kl.4m)

W konkursie na zapamiętanie największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π kolejny raz zostaliśmy zaskoczeni niesamowitą pamięcią uczniów. Rekord szkoły został pobity aż trzy razy!!!

Wyniki uczniów klas 0-3 :

I miejsce – Anastazja z klasy 3j – 61 cyfr – REKORD SZKOŁY KLAS I-III

II miejsce – Zosia z klasy 1m – 49 cyfr,

III miejsce – Klara z klasy 1m – 29 cyfr,

Wyniki uczniów klas 4-6 :

I miejsce – Tola z klasy 5z – 259 cyfr –

 ********* REKORD SZKOŁY *********

II miejsce – Mikołaj z klasy 5z – 179 cyfr,

III miejsce – Pola z klasy 4m – 139 cyfr,

 

 Gratulacje należą się wszystkim, którzy brali udział w konkursie. Wielu uczniów ustanawiało swoje rekordy, bijąc te, z zeszłego roku J Brawo!!!