Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Konkurs Filozoficzny 2017

Dodano: 27.04.2017


"Dnia 26 kwietnia w naszej szkole już po raz piąty uczniowie rywalizowali o tytuł "Mistrza filozofii"! Konkurs filozoficzny przypominał teleturniej telewizyjny "1 z 10", z tą różnicą, że w szranki o najlepszego z najlepszych stanęło w naszej szkole dwunastu młodych filozofów. Zadanie nie było łatwe: trzeba było nie tylko przezwyciężyć tremę przed wystąpieniem publicznym, ale także zmierzyć się z trudnymi poglądami filozofów oświecenia. Wszyscy dzielnie stawiali czoła pytaniom, które zadawał prowadzący - Pan Zbigniew Mroziewski. Walka o tytuł toczyła się do samego końca. W ostateczności zmagania zakończyły się tym, że III miejsce zajęła Maja z klasy 4 M, na drugiej pozycji znalazła się Maja z klasy 5 P, zaś zwycięzcą piątej edycji konkursu został Jacek z klasy 6 A! Gratulujemy!!! Nad prawidłowym przebiegiem zmagań filozoficznych czuwało jury, w składzie: Pani Agnieszka Bocianowicz i Pani Monika Budzyńska.
Dziękujemy!
I raz jeszcze gratulujemy!"

Dekoracje na bal

Dodano: 13.03.2017


Tak powstawała dekoracja na Bal Karnawałowy.
Do podziwiania prac uczniów zapraszamy w Dniu Otwartym 15.03.2017

Czytelnicze spotkanie z najmłodszymi

Dodano: 02.03.2017


 W ramach upowszechniania czytelnictwa uczniowie Gimnazjum czytają książki młodszym kolegom i koleżankom. Czytaliśmy książkę Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka".
Zainteresowanie było duże :-)

Konkurs recytatorski

Dodano: 29.01.2017


Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych lubiący deklamować wiersze znanych poetów popisywali się swoimi umiejętnościami podczas Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 26 stycznia br. Niektóre utwory bawiły nas do łez, inne zmuszały do zadumy. Ponieważ organizowanie takich konkursów przez naszych szkolnych polonistów to już u nas tradycja, stąd też ogromne zainteresowanie konkursem. Ogłoszenie wyników nastąpi wkrótce.