Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Marzec 2016r

Powitanie wiosny 2016

Dodano: 29.03.2016


21 marca klasy 0-3 wybrały się na całodzienną wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Wymysłach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach wprowadzających w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Poznały tradycje wielkanocne z różnych stron Polski. Słuchały opowieści biblijnych, legend i podań dotyczących Wielkanocy. Uczyły się wić tradycyjne palemki, wspólnie przygotowały kwiaty do palmy kurpiowskiej i poznały różne techniki zdobienia pisanek.

Odyseja Umysłu 2016

Dodano: 20.03.2016


12 marca szkolna drużyna Odysei Umysłu wzięła udział w eliminacjach regionalnych w Warszawie.
Drużyna w składzie: Kasia, Cintra, Bruno, Karolina, Ania, Pola i Daria zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej w problemie: Bajka masowego rażenia.
Kolejny etap, czyli eliminacje ogólnopolskie, za dwa tygodnie w Gdyni.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!!!

Święto liczby PI

Dodano: 20.03.2016

W piątek, 11.03 br.  kolejny raz bawiliśmy się wspólnie na szkolnym Święcie Liczby Pi.

Dzień rozpoczęliśmy Konkursem Logicznego Myślenia. Następnie Mikołaj z 6j zaprezentował fragmenty swojej pracy semestralnej o bryłach. Na koniec rozegraliśmy międzyklasowy turniej zadaniowy.

W konkursie na zapamiętanie największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π kolejny raz zostaliśmy zaskoczeni niesamowitą pamięcią uczniów. Padły nowe rekordy szkoły, a rekordzistki poprawiły swoje ubiegłoroczne wyniki!

Wyniki uczniów klas 0-3 :

I miejsce – Zosia z klasy 2mm – 70 cyfr – NOWY REKORD SZKOŁY KLAS I-III

II miejsce – Klara z klasy 2mm – 55 cyfr,

III miejsce – Julia z klasy 1j – 50 cyfr.

Wyniki uczniów klas 4-6 :

I miejsce – Tola z klasy 6j – 400 cyfr – NOWY REKORD SZKOŁY!!!

II miejsce – Pola z klasy 5m – 219 cyfr,

III miejsce – Anastazja z klasy 4e – 85 cyfr.

Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie!

I Dzień Frankofonii

Dodano: 20.03.2016


Dnia 15 marca 2016r. odbył się w naszej szkole I Dzień Frankofonii.

Uczniowie z klas 5a, 5m oraz 6j, uczący się języka francuskiego, zapoznali swoich kolegów z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi krajów i obszarów gdzie używa się tego języka. Dziewczynki z klas 5 pięknie zaśpiewały „Hymne à la Francophonie”, a także piosenkę „Le rock’n roll des animaux”. Kolejnym punktem programu była prezentacja francuskich łamańców językowych oraz wspólne złożenie „La Tour de la Francophonie”, czyli makiety Wieży Eiffla, której każdy bok został ozdobiony przez uczniów elementami charakterystycznymi dla wylosowanego kontynentu, na którym używa się języka francuskiego. Na koniec wszyscy mogli spróbować francuskich słodkości w naszej kawiarence Franco Magie