Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Kwiecień 2014r

-

Dodano: 20.04.2014

Szkolna Akademia Filmowa - klasy 4-6

7 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dla uczniów klas 4-6 z cyklu Szkolnej Akademii Filmowej. Tym razem obejrzeliśmy film "W samo południe" pochodzący z 1952 roku w reżyserii Freda Zinnemanna. Wśród aktorów zobaczyliśmy gwiazdy światowego kina: Garego Coopera oraz Grace Kelly. Film opowiadał historię bohaterskiego szeryfa, który broni mieszkańców miasta przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Nagrodzony czterema Ocarami film o bohaterstwie, poświęceniu i zaangażowaniu bardzo nam się podobał. 


Klasy 4z oraz 5k na w Łazienkach Królewskich

1 kwietnia uczniowie klas 4z oraz 5k wzięli udział w lekcji "Obiady czwartkowe" w Łazienkach Królewskich. Podczas spotkanie przy stole z uczestnikami obiadów czwartkowych poznali ich sylwetki i historie. Wcielając się w ich role, mieli szansę porozmawiać o wielkich i małych sprawach oświeceniowej Rzeczypospolitej. Lekcja prezentowała funkcje obiadów czwartkowych, prezentując jednocześnie, kim byli uczestnicy spotkań i jaką rolę odgrywali w życiu politycznym, społecznym i artystycznym Rzeczypospolitej.


Klasy 1j, 2a,2j oraz 3i na projekcji filmu "Karol, który został świętym"

1 kwietnia uczniowie klas 1j, 2a, 2j oraz 3i obejrzeli film dla dzieci o Janie Pawle II, który łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego. Na ścieżce dźwiękowej usłyszeliśmy, między innymi, ulubione melodie Jana Pawła II oraz piosenki popularnej Arki Noego (w tym przebojowy "Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)". Uczniom bardzo spodobała się fascynująca, filmowa opowieść o Karolu Wojtyle - niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.


Lekcja muzealna klasy 3m w Muzeum Narodowym

Najbogatszą i najbardziej różnorodną kolekcję sztuki średniowiecznej w Polsce zobaczyli uczniowie klasy 3m. Podczas lekcji w Muzeum Narodowym uczniowie zobaczyli słynne dzieła, takie jak: Piękna Madonna z Wrocławia, Poliptyk Grudziądzki, Poliptyk Zwiastowania z Jednorożcem, Tryptyk z legendą świętego Stanisława Biskupa z Pławna czy monumentalny ołtarz z Pruszcza Gdańskiego. Zajęcia pozwoliły nam zdobyć nowe informacje o czasach średniowiecza, które są tematem tegorocznego projektu szkolnego.


Klasa 0m w Łazienkach Królewskich

W kwietniowe przedpołudnie klasa 0m wybrała się do Łazienek Królewskich na spotkanie z królewską menażerią. Uczniowie zwiedzali Ogród Łazienkowski poprzez zabawy edukacyjne. Podczas lekcji młodzi poszukiwacze odkrywali motywy zwierzęce i roślinne ukryte w ikonografii rzeźb i obiektów zabytkowych. Rozpoznawali również zwierzęta domowe, udomowione i dzikie, zapamiętując jednocześnie ich nazwy i rozumiejąc wykorzystane w kulturze i sztuce symboli zwierząt. Był też czas na zabawę słowem poprzez zastosowanie personifikacji i porównań, np. silny jak wół czy odważny jak lew.