Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Aktualności

PRZERWA ŚWIĄTECZNA 2023'

Dodano: 17.12.2023

KOLĘDOWANIE 2023'

Dodano: 12.12.2023

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU DZIECKA

Dodano: 28.11.2023

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, jak co roku, od 20 lat, chcemy pomóc dzieciakom z zaprzyjaźnionego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny na Bielanach.

W ramach wolontariatu, dzieci z klas 0-6 szkoły podstawowej, dzięki pomocy swoich rodziców, przekazują upominki mikołajkowe dla swoich kolegów i koleżanek, które są w nieco trudniejszej sytuacji niż my. Ogólna idea naszego działania jest taka, że uczniowie kupując upominki dla przyjaciół z klasy, kupują również drobiazg dla dziecka z ośrodka (najlepiej, jakby to był zakup za pieniążki zaoszczędzone z kieszonkowego np. na kolejnym batoniku, czy zbędnej maskotce).

Niezbędne oczywiście jest wsparcie rodziców. Zależy nam, żeby to były rzeczy tylko nowe, ponieważ często mieszkańcy ośrodka, otrzymują rzeczy już używane i niepotrzebne innym.

Chcemy, aby raz w roku otrzymały coś nowego i tylko dla siebie. Prosimy zatem rodziców o aktywny udział w tej akcji i pomoc naszym dzieciom w zakupie upominków. Konsultowaliśmy z dyrekcją ośrodka, jakie są ich obecne potrzeby.
Mogą to być: artykuły piśmiennicze, zabawki, środki czystości, gry planszowe, klocki, układanki, słodycze, batoniki, musy owocowe, bakalie i przekąski do śniadaniówek szkolnych itp. Dzieci są w wieku od kilku miesięcy do 18 lat.

Prosimy o nie pakowanie upominków, ponieważ mamy przykre doświadczenia, kilka razy przekazano nam zniszczone, brudne, nie działające zabawki. Nie chcemy, aby takie rzeczy trafiły do dzieci jako prezenty mikołajkowe. Klasa 5a spakuje wszystko i zawiezie w dn. 06.12.2023r. do Domu Dziecka. Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej akcji. 

Upominki przynosimy w dniach 1-5 grudnia 2023 roku. Codziennie uczniowie klasy 5a będą wchodzić do klas i odbierać (prosimy nie zostawiać w pudłach przy wejściu do szkoły!)

Liczymy na Państwa wparcie, nigdy nie zawiedliśmy tych Maluchów.