Logo SKiE Liceum Ogólnokształcące nr 50 SKiE

Aktualności

RUSZYŁY EGZAMINY MATURALNE 2021

Dodano: 04.05.2021

4 maja o godzinie 9:00 rozpoczęła się MATURA 2021. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, egzaminy odbywać się będą w reżimie sanitarnym.

Pierwszym egzaminem tegorocznej matury jest język polski na poziomie podstawowymi i potrwa 170 minut. Składa się z dwóch części: testowej i wypracowania. Maturzysta może zdobyć 70 punktów (20 za część testową oraz 50 za pisemną). Do zdania egzaminu otrzymać musi 30% punktów.

Terminy egzaminów obowiązkowych:

4 maja - język polski (poziom podstawowy)

5 maja - matematyka (poziom podstawowy)

6 maja - język obcy (poziom podstawowy)

 

DRODZY MATURZYŚCI, POWODZENIA NA EGZAMINACH I POŁAMANIA PIÓR!!! 

FINAŁ ZBIÓRKI DLA DOMU DZIECKA

Dodano: 29.04.2021

Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Domu Dziecka nr 1 "Nasz Dom" im. Maryny Falskiej w Warszawie.

RODZICOM, UCZNIOM I WOLONTARIUSZOM SKiE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ I OGROMNE ZAANGAŻOWANIE W AKCJĘ!!! 

Jeszcze dzisiaj po lekcjach, nasi Wolontariusze odwiedzili Dom Dziecka na Bielanach i osobiście przekazali prezenty. 

Radości było co niemiara!

Pomaganie jest fajne :) 

MATURA 2021

Dodano: 27.04.2021

 

EGZAMIN MATURALNY W 2021 ROKU

Język polski jako przedmiot obowiązkowy

  • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej.
  • Czas trwania: 170 minut.
  • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 70 punktów, w tym:
    część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 20 pkt (ok. 12–15 zadań – głównie otwartych – opartych na dwóch tekstach)
    część 2: wypracowanie – 50 pkt.
  • Trzy tematy wypracowania do wyboru: dwie rozprawki oraz interpretacja tekstu poetyckiego.
  • Jeden temat rozprawki ze wskazaną lekturą obowiązkową, drugi temat rozprawki – z tekstem spoza kanonu lektur obowiązkowych.
  • Część ustna – nieobowiązkowa. Mogą przystąpić do niej osoby, którym wynik z części ustnej jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej.

 

Matematyka jako przedmiot obowiązkowy

  • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej (np. ograniczone wymagania dotyczące funkcji i graniastosłupów, całkowita redukcja wymagań dotyczących brył obrotowych i wymagań z IV etapu edukacyjnego dotyczących ostrosłupów).
  • Czas trwania: 170 minut.
  • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 28 pkt – zadania zamknięte; 17 pkt – zadania otwarte.
  • Liczba zadań otwartych: 7 (w latach 2015–2020: 9).

 

Język obcy jako przedmiot obowiązkowy

  • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej oraz ograniczony zakres środków gramatycznych.
  • Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – A2+ (B1 w zakresie rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstów pisanych).
  • Czas trwania: 120 minut.
  • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 50 punktów, w tym: 40 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte.
  • Część ustna – nieobowiązkowa. Mogą przystąpić do niej osoby, którym wynik z części ustnej jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej.

 

Przedmioty na poziomie rozszerzonym (dodatkowe)

  • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej.
  • W przypadku języków obcych nowożytnych – ograniczony zakres środków gramatycznych oraz obniżony ogólny średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – B1+ (B2 w zakresie rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstów pisanych).
  • Przystąpienie do egzaminu na poziomie rozszerzonym – nieobowiązkowe. Można przystąpić do egzaminu z maksymalnie 6 przedmiotów dodatkowych.

 

Wymagania na egzaminie maturalnym: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym

CENTRUM KULTURY DLA LO: SPOTKANIE Z ADAMEM STRUGIEM

Dodano: 21.04.2021

W czwartek (22 kwietnia) o godzinie 9:15 dla klasy IM, IIM i IIMM odbędzie się spotkanie z Panem Adamem Strugiem, śpiewakiem i instrumentalistą, autorem piosenek, poetą, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej, scenarzystą filmów dokumentalnych, etnomuzykologiem, popularyzatorem muzyki tradycyjnej, pomysłodawcą zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej.

Zapraszamy na stronę Artysty: https://adamstrug.pl/