Logo SKiE Centrum Kultury SKiE

Pracownia Teatralna

SPEKTAKL "PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA" W WYKONANIU KLASY SZÓSTEJ

Dodano: 17.06.2024


fot. Adrian Bojczuk

Piątkowy spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza", inspirowany tekstem Bolesława Leśmiana w wykonaniu klasy szóstej, zaprosił widzów do niezwykłej podróży przez świat fantazji i przygód. Przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni, aby odkryć fascynujące historie i doświadczyć magii opowieści o Sindbadzie Żeglarzu.

Młodzi aktorzy, zaprezentowali niezwykłe przygody bohatera, który wyrusza na nieznane wody, stawiając czoła tajemniczym stworom i odkrywając egzotyczne krainy.

Scenografia i kostiumy oddały klimat baśniowego świata, a muzyka napisana specjalnie do tego spektaklu przez Jerzego Kornowicza dodatkowo wzbogaciły spektakl, przenosząc widzów w sam środek orientalnych opowieści.

Było to niezapomniane doświadczenie, które pokazało, jak literatura może ożyć na scenie, a młode talenty mają potencjał, by w przyszłości sięgać po jeszcze ambitniejsze role.

"Przygody Sindbada Żeglarza" na podstawie tekstu Leśmiana
Reżyseria: Dariusz Kornowicz
Scenografia: Dariusz Kornowicz
Muzyka: Jerzy Kornowicz
Oprawa muzyczna: Marta Kornowicz
Aktorzy: Uczniowie z klasy 6

SPEKTAKL KLASY 0M PODSUMOWUJĄCY ZAJĘCIA TEATRALNO-MUZYCZNE

Dodano: 03.06.2024

Dzisiaj mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w występie klasy 0m - „Nasze szkolne safari”. Na widowni zasiedły koleżanki i koledzy z klasy 2j oraz 2jj. Reżyserem spektaklu był pan Darek Kunowski.

Na uwagę zasługują własnoręcznie wykonane kukiełki, ktore wzbogaciły występ.

Brawo dla naszych młodych aktorów!!! 

SPEKTAKLE KLASY 1MM ORAZ 2JJ PODSUMOWUJĄCE ZAJĘCIA TEATRALNO-MUZYCZNE

Dodano: 27.05.2024

„Lokomotywa” Juliana Tuwima to dzisiejszy spektakl w wykonaniu naszych młodych aktorów z klasy 1mm, który obejrzeli Uczniowie z zerówki oraz klasy 1mm.

Gratulujemy świetnego występu i własnoręcznie wykonanej scenografii!

Podziękowania należą się także panu Darkowi Kunowskiemu za opiekę reżyserską, a pani Marcie Kornowicz za  oprawę muzyczną.

 

Drugi spektakl to debiut teatralny klasy 2jj.

Trzy wybrane przygody Koziołka Matołka na podstawie tekstu Kornela Makuszyńskiego w sali teatralnej zaprezentowała klasa 2jj przed swoimi koleżankami i kolegami z klasy 0m, 1m oraz 2j.

BRAWO!!! Byliście świetni!!! 

Na uwagę zasługują kukiełki samodzielnie wykonane przez klasę 2jj.

Dziękujemy panu Darkowi Kunowskiemu i pani Marcie Kornowicz za przygotowanie spektaklu podczas zajęć teatralno-muzycznych.

SPEKTAKLE KLASY 2J ORAZ 1M PODSUMOWUJĄCE ZAJĘCIA TEATRALNO-MUZYCZNE

Dodano: 20.05.2024

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakle w wykonaniu klasy 2j oraz 1m, nad którymi pracowali w roku szkolnym 2023/2024 na zajęciach teatralno-muzycznych prowadzonych przez panią Martę Kornowicz oraz pana Darka Kunowskiego.

Pierwsze przedstawienie: „O Wawelskim Smoku” Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu naszych młodych aktorów z klasy 2j, które obejrzała klasa 2jj.

Dziękujemy panu Darkowi Kunowskiemu za opiekę reżyserską i wykonanie scenografii do spektaklu, a Uczniom z klasy 2j za samodzielne wykonanie niezwykłych kukiełek.

Drugie przedstawienie: zabawne wierszyki „Zwierzątkowe abecadło” Urszuli Kozłowskiej oraz „Literkowe safari” Katarzyny Campbell w wykonaniu wspaniałych Uczniów z klasy 1m.

Gratulujemy świetnego występu przed koleżankami i kolegami z klasy 0m, 2j oraz 2jj.

Uczniowie sami wykonali swoje maski zwierzątek.