Logo SKiE Gimnazjum nr 5 SKiE - strona archiwalna

Wydarzenia: Listopad 2013r

Test

 

Czwartkowe Spotkania Muzyczne

Dodano: 24.11.2013

14 listopada klasa 1 i 2 gimnazjum była na Czwartkowych Spotkaniach Muzycznych w Filharmonii Narodowej  - "Orkiestry Świata". Grał zespół European Union Baroque Orchestra, który skupia najzdolniejszych młodych muzyków, specjalizujących się w wykonywaniu muzyki dawnej. Artyści wystąpili z programem zatytułowanym Corelli, charyzma i koncerty, którym chcą uczcić, przypadającą na 2013 rok 300. rocznicę śmierci Arcangela Corellego.  Wysłuchaliśmy fantastycznego koncertu. W programie koncertu
znalazły się nie tylko utwory barokowego mistrza, ale także inne włoskie koncerty tamtych czasów. Koncert od pulpitu poprowadził Stefano Montanari, znakomity skrzypek, wybitny specjalista w zakresie muzyki dawnej.

Spotkanie

Dodano: 23.11.2013

26 listopada w naszej szkole, w ramach współpracy z zaprzyjaźnionym Teatrem Scena Lubelska, będziemy gościć  artystów z teatrzyku kukiełkowego. Obejrzymy przedstawienie "Wiech na 103", osiem etiud na motywach felietonów Stefana Wiecheckiego Wiecha. Reżyseria i scenografia - zaprzyjaźniony z nami Darek Kunowski.
Krótkie pokazy tego typu, z charakterystycznymi bohaterami (we Francji- Gigiolem, w Rosji- Pietruchą) miały miejsce od wybrzeży Portugalii po góry Uralu, zaś tradycja ta przenikała do Polski szczególnie w okresie zaborów.  

Cmentarz Powązkowski

Dodano: 10.11.2013

Na początku listopada wybraliśmy się na Cmentarz Powązkowski, aby uczcić pamięć tych, których wśród nas już nie ma.