Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

GRUDNIOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 4-6: "DZIADEK DO ORZECHÓW"

Dodano: 07.12.2022

„Dziadek do orzechów” niezmiennie kojarzy się z okresem bożonarodzeniowym. Pierwszy pokaz baletu w 2 aktach, 3 obrazach z apoteozą odbył się w 1892 roku, w petersburskim Teatrze Maryjskim.

Dziś mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty spektaklu „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego baletu w dwóch aktach z prologiem. Spektakl został zarejestrowany 23 grudnia 1999 roku w Staatsoper.

Libretto: Patrice Bart na podstawie wersji Iwana Wsiewołożskiego według opowiadania E.T.A Hoffmanna

Choreografia, scenografia: Patrice Bart (na podstawie Mariusa Petipy) 

Balet Staatsoper Enter den Linden, Staatskapelle Berlin, dyr. Daniel Barenboim


Patrice Bart w swojej wersji baletu w sposób znaczący zmienił losy głównych bohaterów, pozostawiając symboliczną więź między utworem Hoffmanna, baletem Mariusa Petipy, a autorską wizją „Dziadka do orzechów”.

Ta baletowa feeria przyrosła do repertuaru dziecięcego i obecnie najczęściej wystawia się ją z myślą o najmłodszych widzach. Jak udowodnili to Maurice Béjart, a później - Patrice Bart, nie trzeba podczas inscenizacji tego baletu ograniczać się wyłącznie do konsekwencji baśni i można go wystawić także z myślą o dorosłych.

ŚWIĄTECZNE PREZENTY DLA OŚRODKA WSPRACIA DZIECKA I RODZINY "KOŁO"

Dodano: 05.12.2022

5 grudnia, tuż przed Mikołajkami wybraliśmy się z prezentami do Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny "KOŁO".

W tym roku w rolę pomocników św. Mikołaja wcielili się Uczniowie klasy 6m.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego ważnego wydarzenia! 

To dzięki Państwa Sercom i ofiarności mogliśmy obdarować podopiecznych tego Ośrodka tyloma wspaniałymi podarunkami!

WSPÓŁPRACA I WSPÓLNOTA. WARSZTATY DLA KLASY 4A W RAMACH PROGRAMU EDUKACYJNEGO

Dodano: 02.12.2022

Za nami drugie zajęcia "JA - MŁODY OBYWATEL" dla klasy 4a, które poprowadziło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom.

„Ja – Młody Obywatel” to program edukacji obywatelskiej, w ramach którego uczniowie klas IV-VI uczestniczą w warsztatach psychoedukacyjnych rozwijających postawy obywatelskie, zaangażowanie na rzecz otoczenia oraz umiejętności społeczne. 

Zajęcia te uczą współdziałania, współpracy w grupie, organizacji działań i pomagają zespolić klasę. 

Po warsztatach chętni uczniowie realizują swoje miniprojekty obywatelskie na rzecz społeczności lokalnej przy wsparciu wychowawcy i trenera Stowarzyszenia Q Zmianom.

 

CELE PROJEKTU:

Rozwój postaw obywatelskich i zwiększenie zaangażowania uczestników w podejmowanie działań na rzecz środowiska lokalnego, na terenie miasta Warszawa, czyli:

• zwiększenie wiedzy i świadomości młodych ludzi na temat społeczeństwa obywatelskiego, postaw obywatelskich, praw i obowiązków obywatela,

• zwiększenie aktywności i zaangażowania młodych ludzi oraz nauczycieli w życie wspólnot szkolnych i lokalnych,

• rozwój kompetencji społecznych u dzieci uczestniczących w projekcie: wzmocnienie prawidłowych relacji, rozwój umiejętności współpracy, akceptacji, empatii oraz integracja grupy rówieśniczej,

• rozwój decyzyjności i poczucia sprawczości u młodych ludzi przy włączeniu się w sprawy społeczności szkolnych i lokalnych,

• zwiększenie wiedzy o możliwościach realizacji projektów obywatelskich i inicjatyw lokalnych,

• zwiększenie wiedzy i umiejętności dzieci i nauczycieli z zakresu pracy metodą projektu.

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

ANDRZEJKI W SKiE

Dodano: 30.11.2022

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Lata temu, panny lały wosk i miały nadzieję, że wywróżą sobie rychłe zamążpójście. Robiły to w noc św. Andrzeja, patrona miłości i zamążpójścia.

Zabawa andrzejkowa zachęca do wspólnego spędzenia czasu, a dzieci uwielbiają wróżby andrzejkowe.

W tym roku klasa 3m oraz 3 mm przygotowały wróżby dla swoich koleżanek i kolegów z klas 0-2. Było lanie wosku, ciasteczka z wróżbą, wróżenie z ręki i fusów, wróżenie z kubków, z serca oraz andrzejkowe wróżenie z butów.