Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Indeksy

Dodano: 15.10.2014

15.10.2014 Wręczenie indeksów uczniom klas 4

Plener malarski w Czarnolesie

Dodano: 15.10.2014

Jesienny plener malarski odbywa się w naszej szkole każdego roku. Podczas wyjazdów uwieczniamy na rysunkach i fotografiach najpiękniejsze zakątki Polski. Tegoroczny plener odbył się w Czarnolesie w dniach 7 i 14 października. Po przybyciu na miejsce zwiedziliśmy muzeum biograficzne poświęcone Janowi Kochanowskiemu w którym zapoznaliśmy się z dziełami poety jak również obejrzeliśmy związane z nim pamiątki. Następnie zapamiętane informacje uwieczniliśmy na rysunkach, które powstały w parku otaczającym dworek. Zdobyte informacje na pewno wykorzystamy podczas tegorocznego projektu szkolnego, którego tematem przewodni jest epoka renesansu.

Teatr po angielsku

Dodano: 10.10.2014

W dn. 10 pażdziernika w naszej szkole odbyło się interaktywne przedstawienie w j. angielskim pt. "Alien Grammar Show" cz. 1. Przygotowali go aktorzy z The Bear Educational Theatre, który jest międzynarodowym teatrem wędrownym z siedzibą w Pradze, w Czechach i skupia profesjonalnych nauczycieli/aktorów. Gościnnie oglądała go z nami grupa uczniów ze szkoły Montessori.

piknik

Dodano: 29.09.2014

6 września w naszym szkolnym ogrodzie odbył się piknik  dla wszystkich uczniów, nauczycieli, absolwentów, rodziców i przyjaciół szkoły.

 Wspólny "Zaśpiew"poprowadził Jerzy Kornowicz (Prezes Związku Kompozytorów Polskich),

koncertował Tadeusz Wielecki (Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"), Tadeusz Sudnik (polski reżyser dźwięku , performer) , a w spacerze po ogrodzie towarzyszyła nam grupa perkusyjna Ritmodelia prowadzona przez Mikołaja Wieleckiego.

Było super !