Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Wycieczka do kliniki weterynaryjnej

Dodano: 28.02.2016


26 lutego klasa 3j wybrała się na wycieczkę do Kliniki Weterynaryjnej przy ul. Gdańskiej. Spotkanie z lekarzem weterynarii było bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci dowiedziały się, jak opiekować się swoimi domowymi zwierzakami, a także jak wygląda zdjęcie rentgenowskie złamanej łapy i do czego służy aparat USG.

Laboratorium

Dodano: 28.02.2016


Co tydzień w klasie 2m odbywają się zajęcia nazywane przez dzieci "Laboratorium", w trakcie których chętni uczniowie przeprowadzają dla całej klasy ciekawe doświadczenia. Ostatnie zajęcia o wodzie i powietrzu poprowadził Bruno. Natomiast Zosia przyniosła mikroskop, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć wnętrze włosa, gąbki i cytryny.

Nasi uczniowie dla schroniska

Dodano: 28.02.2016


W lutym klasa 1a i 2m zorganizowały w szkole podstawowej zbiórkę karmy, kocy i zabawek dla psów i kotów ze schroniska dla zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli potrzebne rzeczy i wsparli naszą akcję. Kilka dni temu otrzymaliśmy ze schroniska dyplom z podziękowaniami. Kolejną zbiórkę dla schroniska na pewno zorganizujemy w przyszłym roku szkolnym.

Szkolny konkurs recytatorski \\

Dodano: 28.02.2016


23 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski "Słoń". 

Pierwsze miejsce zajęła Ksenia z klasy 1j.

Drugie miejsce zajęli: Szymon  z klasy 2mm i Maciej z klasy 3j.

Trzecie miejsce zajęli: Karol z klasy 0i, Marysia z klasy 2m i Max z klasy 1a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!