Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Święto liczby PI

Dodano: 20.03.2016

W piątek, 11.03 br.  kolejny raz bawiliśmy się wspólnie na szkolnym Święcie Liczby Pi.

Dzień rozpoczęliśmy Konkursem Logicznego Myślenia. Następnie Mikołaj z 6j zaprezentował fragmenty swojej pracy semestralnej o bryłach. Na koniec rozegraliśmy międzyklasowy turniej zadaniowy.

W konkursie na zapamiętanie największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π kolejny raz zostaliśmy zaskoczeni niesamowitą pamięcią uczniów. Padły nowe rekordy szkoły, a rekordzistki poprawiły swoje ubiegłoroczne wyniki!

Wyniki uczniów klas 0-3 :

I miejsce – Zosia z klasy 2mm – 70 cyfr – NOWY REKORD SZKOŁY KLAS I-III

II miejsce – Klara z klasy 2mm – 55 cyfr,

III miejsce – Julia z klasy 1j – 50 cyfr.

Wyniki uczniów klas 4-6 :

I miejsce – Tola z klasy 6j – 400 cyfr – NOWY REKORD SZKOŁY!!!

II miejsce – Pola z klasy 5m – 219 cyfr,

III miejsce – Anastazja z klasy 4e – 85 cyfr.

Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie!

I Dzień Frankofonii

Dodano: 20.03.2016


Dnia 15 marca 2016r. odbył się w naszej szkole I Dzień Frankofonii.

Uczniowie z klas 5a, 5m oraz 6j, uczący się języka francuskiego, zapoznali swoich kolegów z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi krajów i obszarów gdzie używa się tego języka. Dziewczynki z klas 5 pięknie zaśpiewały „Hymne à la Francophonie”, a także piosenkę „Le rock’n roll des animaux”. Kolejnym punktem programu była prezentacja francuskich łamańców językowych oraz wspólne złożenie „La Tour de la Francophonie”, czyli makiety Wieży Eiffla, której każdy bok został ozdobiony przez uczniów elementami charakterystycznymi dla wylosowanego kontynentu, na którym używa się języka francuskiego. Na koniec wszyscy mogli spróbować francuskich słodkości w naszej kawiarence Franco Magie

Finał konkursu recytatorskiego klas 4-6

Dodano: 29.02.2016


23 lutego 2016 r. odbył się finał konkursu recytatorskiego klas 4-6. Uczniowie, nad którymi czuwały nasze polonistki (pani Agnieszka Korniłow oraz pani Judyta Bednarczyk), wystąpili z bogatym repertuarem, nie tylko rodzimego pióra. Nie zabrakło nawet poezji japońskiej! Nagrodzeni książkami, słodyczami i morzem oklasków zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na Warszawskiej Syrence. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Wycieczka do kliniki weterynaryjnej

Dodano: 28.02.2016


26 lutego klasa 3j wybrała się na wycieczkę do Kliniki Weterynaryjnej przy ul. Gdańskiej. Spotkanie z lekarzem weterynarii było bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci dowiedziały się, jak opiekować się swoimi domowymi zwierzakami, a także jak wygląda zdjęcie rentgenowskie złamanej łapy i do czego służy aparat USG.