Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Koncert kolęd w językach obcych

Dodano: 16.01.2017


Dnia 10 stycznia odbył się w naszej szkole koncert, podczas którego uczniowie klas 5-6 zaprezentowali kolędy w językach: hiszpańskim, niemieckim i francuskim. Z widowni oklaskiwały wykonawców dzieci z młodszych klas. Na początku usłyszeliśmy znaną kolędę "Cicha noc" w różnych językach. Następnie uczniowie zaśpiewali kolędy i piosenki świąteczne takie jak: "O Tannenbaum", "Kling Glöckchen", "La nuit de Noël", "Noël des enfants du monde", "Los peces en el rio", Campana sobre campana", "Burrito sabanero".
Tym miłym akcentem zakończyliśmy tegoroczny okres świąteczny.

Mikołajki

Dodano: 08.12.2016


"Tradycją naszej szkoły stało się to, że w okolicy Mikołajek pomagamy potrzebującym dzieciom. Dnia 7 grudnia pojechaliśmy do Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny "Koło", aby wręczyć Dzieciom z Domu Dziecka prezenty. Ilość podarunków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Klasa 6a naprawdę miała co dźwigać! Wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej szlachetnej akcji, serdecznie dziękujemy."

Plener w Arkadii

Dodano: 03.12.2016


Zwycięzcami jesiennego Pleneru 2016 w Arkadii koło Nieborowa zostali:

Jeremi z 0,
Bianka z 1i,
Jeremi z 1j,
Kinga z 2a,
Marcin N. z 2j,
Michał z 3m,
Marysia D. z 3mm,
Mateusz z 4m,
Maja Z. z 5p,
Jacek z 6a,
Weronika z 6m.
 
Gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym, i wszystkim którzy swoimi pracami plastycznymi udowodnili, że nawet niesprzyjająca aura nie jest w stanie przeszkodzić w radosnym wyrażaniu piękna.

Światowy Dzień Filozofii

Dodano: 24.11.2016


Dnia 23 listopada odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Filozofii. Już po raz czwarty filozofia zagościła do naszych najmłodszych uczniów z klas 0-3. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było "Oświecenie" - co pokrywa się z projektem realizowanym przez naszą szkołę. Uczniowie z klas 4 i 6 przybliżyli czołowych przedstawicieli filozofii oświecenia francuskiego i niemieckiego. Każdy mógł posłuchać informacji na temat: czym jest filozofia, co to jest Wielka Encyklopedia Francuska albo o co chodziło Kantowi, gdy mówił o "niebie gwiaździstym nas sobą".
Było ciekawie, pożytecznie i spontanicznie.
Do zobaczenia na "filozoficznym szlaku".