Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ DLA DZIECI

Dodano: 22.09.2023

Klasy 1-3 wzięły udział w Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci. 
"Uśmiech bez kota" to eksperyment – paraopera prezentowana za pomocą hologramu, który wciągnie uczestników tego spektaklu (dosłownie) do środka: do intrygującego świata Po Drugiej Stronie Lustra. A jednocześnie to operowy monodram, w którym partia wokalna każdej postaci, znanej ze świata bajkowej Alicji wykonana zostanie przez tę sama artystkę – Agatę Zubel. Warto podkreślić, że jest to pierwsze przedsięwzięcie kompozytorki na jej twórczej drodze, adresowane bezpośrednio do najmłodszych słuchaczy.

 

Czy muzyka współczesna może wciągać? Bywa, że obcujący z nią przypadkowo słuchacz ma przed taką muzyką obawy. Bywa, że pojawia się lęk, niezrozumienie, poczucie braku pewności: tak, jakbyśmy poruszali się w obcym, całkiem nowym dla nas świecie. Muzyka współczesna może czasem kojarzyć się z hałasem, skrzypieniem, zgrzytami, różnymi nieprzyjemnymi, abstrakcyjnymi świstoszumami. A jednak na jej obszarze rodzą się nieustannie nowe idee, pomysły i rzeczy, dzięki którym możemy głębiej i na coraz ciekawsze sposoby odwiedzać całkiem nowe, brzmiące światy.

Muzyka współczesna znającym ją dobrze ale i stykającym się z nią po raz pierwszy dzieciom może wydać się dziwnym światem albo niezwykłą podróżą do wcale nie tak odległej, ale fascynującej krainy, w której wiele spraw, rzeczy, sytuacji, emocji, zdarzeń i działań jawi się jako odmienne, odrywające od codzienności, a tym samym przenoszące w świat kreatywności i wyobraźni: przede wszystkim dźwiękowej, brzmieniowej i muzycznej. Krainy, w której podróżny zaczyna czuć, że więcej może, wie i potrafi.

Więcej o tegorocznej edycji festiwalu: 
https://warszawska-jesien.art.pl/2023/mala-wj

RZEŹBY DŹWIĘKOWE W RAMACH WARSZAWSKIEJ JESIENI

Dodano: 20.09.2023

Trwa Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień / Warsaw Autumn. Jak co roku nasi Uczniowie biorą udział w muzycznych wydarzeniach. 

Dzisiaj klasy 4-7 miały okazję poznać dwóch wspaniałych twórców rzeźb muzycznych: holenderskiego muzyka - Hansa von Koolwijka oraz Pawła Romańczuka - muzyka, kompozytora, założyciela wrocławskiej grupy Małe Instrumenty. 

Specjalnie dla naszych Uczniów spotkanie z gośćmi poprowadził dyrektor festiwalu - Jerzy Kornowicz.

66. WARSZAWSKA JESIEŃ
VAN KOOLWIJK / ROMAŃCZUK
instalacje

INSTRUMENTY DUŻE I MAŁE

Pod szklanym kloszem Fortu Sokolnickiego - Bambusa - olbrzymia rzeźba dźwiękowa przypominająca las tropikalny, stworzona przez holenderskiego artystę dźwiękowego Hansa von Koolwijka. Z możliwościami brzmieniowymi porównywalnymi z orkiestrą, czy organami. Instrument po raz pierwszy zaprezentowany w 1989 roku, ale podlegający stałemu rozwojowi. 

Małe instrumenty zaprezentowane zostaną w dwóch częściach: SoundFort - galerii mechanicznych obiektów dźwiękowych autorstwa Pawła Romańczuka, wpisującej się w przestrzeń Fortu Sokolnickiego, oraz części performatywnej, wykonywanej razem przez Hansa von Koolwijka na Bambusa oraz Pawła Romańczuka na własnych wersjach instrumentu Cristal Baschet zbudowanych w studiu Małych Instrumentów.

ZIELONA SZKOŁA - OLIMPIADA SPORTOWA

Dodano: 18.09.2023

Nowy rok szkolny 2023/2024 klasy 0-6 rozpoczęły od wyjazdu na zieloną szkołę.
Tym razem wybraliśmy się do Domu Wczasów Dziecięcych „Gołoborze” w Rudkach, gdzie przygotowywaliśmy się do Olimpiady sportowej. Trzy dni spędziliśmy na intensywnych treningach. W wolnym czasie od atrakcji sportowych, każda z klas miała zajęcia integracyjne z panią Ulą, a wieczorem czekała na wszystkich niespodzianka - zabawa taneczna.

Każdy z uczestników olimpiady otrzymał dyplom oraz pamiątkowy medal.

Dziękujemy naszym uczniom, nauczycielom i opiekunom za ogromne zaangażowanie i świetną zabawę. To był bardzo udany wyjazd, który będziemy długo wspominać! 

Dziękujemy firmie Animator Travel za wspaniałą organizację zielonej szkoły.

WYJAZD INTEGRACYJNY DLA ÓSMYCH KLAS

Dodano: 11.09.2023

W pierwszym tygodniu roku szkolnego 2023/2024 klasy ósmy wybrały się na wyjazd integracyjny. Wrzesień przywitał nas piękną pogodą, dlatego odwiedziliśmy rzekę Świder w okolicach Otwocka. Ten wyjazd był inny niż wszystkie. Mieliśmy okazję zmierzyć się z dziką naturą i spróbować swoich sił w survivalu.

Do naszych zadań było przygotowanie obozowiska, rozpalenie ogniska, rozstawienie namiotów oraz przygotowanie wspólnego jedzenia. Nie zabrakło również takich atrakcji, jak nocny spacer z pochodniami oraz spływ kajakami po Świdrze.

To była niezapomniana przygoda, która nauczyła nas przetrwania w lesie oraz terenoznawstwa.