Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Pieczenie pierników w klasie 1 m

Dodano: 03.12.2017


Entuzjaści pieczenia, wałkowania i ugniatania ciasta.

Klasy 7 w Teatrze Scena Lubelska

Dodano: 02.12.2017


Klasy siódme odwiedziły teatr Scena Lubelska. Oglądaliśmy spektakl "Róża ze Skaryszewskiej" w reżyserii pana Darka Kunowskiego.

Andrzejki

Dodano: 30.11.2017


W czwartek, 30 listopada klasy trzecie zaprosiły młodszych kolegów z klas 0-2 na wróżby andrzejkowe. Dzieci dowiedziały się o tradycji Andrzejek, a następnie przystąpiły do wróżenia. Trzecioklasiści przygotowali wiele stanowisk z wróżbami, na przykład lanie wosku, wróżenie z numerów, wychodzenie butów przez próg, serca imion, magiczny krąg itp. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości, poznali imię przyszłej żony lub męża, czy wykonywanego zawodu. Wszyscy bawili się znakomicie …oczywiście pamiętając, że przepowiednie należy traktować z przymrużeniem oka;) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego magicznego wydarzenia!

Czytadło w klasie 3j

Dodano: 29.11.2017


Dzisiaj z okazji Czytadła klasę 3j odwiedziło kilka mam. Mamy: Helenki, Zuzi, Kaliny, Mai K., Julka, Stasia J. i Joachima czytały dzieciom książki autorstwa Renaty Piątkowskiej: ,,Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” oraz ,,Szczęście śpi na lewym boku”. Dzieci słuchały opowieści z zaciekawieniem. Dziękujemy mamom za odwiedzenie naszej klasy