Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Wrzesień 2017r

Czytadło

Dodano: 29.09.2017


Pierwsza edycja Czytadła za nami...mamy nadzieję, że dzieciaki są zadowolone...i sami teraz sięgną po książki, aby poznać ich zakończeniaPierwsza edycja Czytadła za nami...mamy nadzieję, że dzieciaki są zadowolone...i sami teraz sięgną po książki, aby poznać ich zakończenia.

Święto Kropki w klasie 3a

Dodano: 23.09.2017


15 września klasa 3a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, w którym motywem przewodnim jest właśnie kropka. Na podstawie książki Petera Reynoldsa „The dot” opowiadającej o kropce, dzięki której mała Vashti uwierzyła w siebie, organizowane są działania pomagające dzieciom odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować.
Obejrzeliśmy film o Vashti, porozmawialiśmy o swoich talentach i każdy stworzył swoją kropkę talentów. Poszukaliśmy kropek w najbliższym otoczeniu i swoje prace podpisaliśmy Alfabetem Braille'a. Każdy stworzył barwną kropkę, którą później „ożywialiśmy” w aplikacji Quiver. Mnożyliśmy, łączyliśmy kropki, rozwiązywaliśmy labirynty, tworzyliśmy obrazki z kółek i bardzo dobrze się bawiliśmy! Do naszego świętowania dołączyły klasy 4 na odysei umysłu.

Poznajemy zasady ruchu drogowego

Dodano: 23.09.2017


Klasa 0 tworząc makiety uczyła się zasad ruchu drogowego.