Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Listopad 2017r

Andrzejki

Dodano: 30.11.2017


W czwartek, 30 listopada klasy trzecie zaprosiły młodszych kolegów z klas 0-2 na wróżby andrzejkowe. Dzieci dowiedziały się o tradycji Andrzejek, a następnie przystąpiły do wróżenia. Trzecioklasiści przygotowali wiele stanowisk z wróżbami, na przykład lanie wosku, wróżenie z numerów, wychodzenie butów przez próg, serca imion, magiczny krąg itp. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości, poznali imię przyszłej żony lub męża, czy wykonywanego zawodu. Wszyscy bawili się znakomicie …oczywiście pamiętając, że przepowiednie należy traktować z przymrużeniem oka;) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego magicznego wydarzenia!

Czytadło w klasie 3j

Dodano: 29.11.2017


Dzisiaj z okazji Czytadła klasę 3j odwiedziło kilka mam. Mamy: Helenki, Zuzi, Kaliny, Mai K., Julka, Stasia J. i Joachima czytały dzieciom książki autorstwa Renaty Piątkowskiej: ,,Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” oraz ,,Szczęście śpi na lewym boku”. Dzieci słuchały opowieści z zaciekawieniem. Dziękujemy mamom za odwiedzenie naszej klasy

Warsztaty w Centrum Interpretacji Zabytków

Dodano: 29.11.2017


Kim jest architekt i na czym polega jego praca? Z jakimi  specjalistami współpracują architekci? Co to jest kielnia? Do czego służy poziomica i pion murarski? Na te pytania szukała odpowiedzi klasa 1m na warsztatach w Centrum Interpretacji  Zabytków na Starym Mieście. Zajrzeliśmy również do pracowni architektów z lat 50. XX wieku i dowiedzieliśmy się w jaki sposób zostało odbudowane Stare Miasto po II Wojnie Światowej. Na koniec zajęć zaprojektowaliśmy własną makietę Starego Miasta. 

Światowy Dzień Filozofii

Dodano: 29.11.2017


"Dnia 27 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości poświęcone Światowemu Dniu Filozofii. Była to świetna okazja, aby najmłodszym uczniom naszej szkoły pokazać czym jest filozofia. Tym razem w rolę filozofów wcielili się uczniowie z klas licealnych: Ania, Weronika i Igor. Musieli oni odpowiadać na przeróżne pytania dzieci z klas: 0m, 1j, 1m, 2m, 2j. Dzieci pytały się o: Jak powstała Ziemia? Czym jest czas?Ile jest gwiazd na niebie? Jak to się dzieję, że jest noc i dzień? Dlaczego ludzie są dobrzy i źli? A nawet: Dlaczego woda jest mokra? I jak powstają kredki?! Nasi filozofowie musieli użyć przeróżnych sposobów, aby uporać się ze wszystkimi trudnymi zagadnieniami filozoficznymi, ale udało się! Piąty Światowy Dzień Filozofii w SKiE należy uznać za udany! Do zobaczenia w przyszłym roku."

Dzień Pluszowego Misia

Dodano: 23.11.2017


23 listopada trzecioklasiści zaprosili klasy 0M, 1M, 1J, 2J i 2M na Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło ze sobą swojego ukochanego pluszaka. Klasy trzecie opiekowały się młodszymi kolegami w pięciu kolorowych grupach: Misia Uszatka,  Coralgola,  Padddingtona,  Gumisia, Puchatka. Zabawa rozpoczęła się od słodkiego-misiowego poczęstunku. Następnie dzieci przedstawiły swoje misie, wysłuchały historii dnia pluszowego misia oraz wierszyka o misiu.  Organizatorzy przygotowali dla Gości specjalne misiowe zadanie: rozwiązanie krzyżówek ze zdjęciami bohaterów grup… z pomocą opiekunów dzieci dzielnie je rozwiązały:). Następnie młodsi koledzy zostali zaproszeni do konkursu plastycznego. Każde dziecko rysowało swoją maskotkę. Na zakończenie wszyscy udali się na projekcję filmów o misiach. Obejrzeliśmy m.in. Misia Uszatka, Coralgola, Gumisie. Organizatorzy bardzo dziękują młodszym kolegom za przybycie i wspaniałą-misiową zabawę! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!

Jesienne porządki

Dodano: 19.11.2017

Klasowe laboratorium

Dodano: 19.11.2017


Co się dzieje z cukierkami w naszym organizmie? Czy słodycze są sztucznie barwione? Co znajduje się w naszych ulubionych słodyczach? Na te pytania między innymi szukaliśmy odpowiedzi na czwartkowym Laboratorium w klasie 1m

Święto Niepodległości w klasie 3j

Dodano: 11.11.2017


Klasa 3j obchodziła dzisiaj Święto Niepodległości. Uczniowie ubrali się odświętnie, w biało-czerwone kolory, przynieśli flagi, zaśpiewali hymn. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, patriotyzmie. Następnie Józef poprowadził lekcję na temat klubu piłkarskiego, do którego uczęszcza. Przyniósł strój, w którym trenuje. Dzień zakończyliśmy, grając razem w różne gry. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.