Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Październik 2015r

Indeksy

Dodano: 27.10.2015

Klasa 4 otrzymała Indeksy, teraz czekają ich nowe obowiązki

Konkurs prac

Dodano: 27.10.2015

Konkurs poplenerowy rozstrzygnięty.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcom:
Krzysiowi z klasy 5a oraz Kasi i Cintrze z klasy 5m 

Zetpety

Dodano: 16.10.2015

Pierwsze Zetpety cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasze uczennice wykonały pod bacznym okiem Pani Natalii Notesiki (na bardzo osobiste zapiski)

Dzień ziemniaka

Dodano: 16.10.2015

Klasy 0-3 i przedszkolaki były na Dniu ziemniaka. Poznały historię pojawienia się ziemniaków w Europie, piekły kartofle w ognisku, robiły też placki i stempelki z nich. Zabawy i śmiechu było wiele.

Wyprawa nad Jezioro Czerniakowskie

Dodano: 16.10.2015

8 października klasa 2m wybrała się nad Jeziorko Czerniakowskie na zajęcia przyrodnicze organizowane przez fundację „Ja Wisła”. Mimo wietrznej pogody dzieci dzielnie wiosłowały, obserwowały ptaki i inne zwierzęta mieszkające nad wodą.  Nad jeziorkiem widzieliśmy łabędzie i myszołowa, a także wiewiórki i gniazda zimorodków. To był bardzo udany dzień!!!

 

Plener

Dodano: 09.10.2015

Warsztaty teatralne

Dodano: 07.10.2015

W dniach 24-25 września dzieci z klasy szóstej, uczące się języka niemieckiego, wzięły udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych w Instytucie Cervantesa, przy ul. Nowogrodzkiej 22, z okazji Europejskiego Dnia Języków. W imprezie uczestniczyły jeszcze dwie grupy z innych szkół - z językiem angielskim i z językiem hiszpańskim. Zajęcia prowadzili zawodowi aktorzy. Naszymi uczniami zajął się Klaudiusz Kaufmann, w którym dzieci od razu rozpoznały wykonawcę świetnych dubbingów do znanych filmów animowanych. W ciągu dwóch sześciogodzinnych spotkań Pan Klaudiusz prowadził bardzo ciekawe ćwiczenia i zabawy teatralne z elementami nauki języka niemieckiego. Bardzo dziękujemy Panu Kaufmannowi za wspaniale spędzony czas, Instytutowi Cervantesa za gościnę i obiady oraz Instytutowi Goethego za miłe upominki.