Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Październik 2014r

Klasa 5z w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dodano: 28.10.2014

27 października uczniowie klasy 5z uczestniczyli w lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego.  Tematem zajęć była działalność Szarych Szeregów podczas Powstania oraz historia najmłodszych harcerzy- "Zawiszaków".  Korzystając z tekstów źródłowych oraz planu Warszawy poznaliśmy losy wybranych bohaterów. Dowiedzieliśmy się również jak działała harcerska poczta polowa oraz jakie treści mogła zawierać powstańcza korespondencja.

\"JAK ZOSTAŁEM ZAWISZAKIEM\"

Dodano: 23.10.2014

Klasy 4a oraz 4m na lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego

22 października klasy czwarte wzięły udział w lekcji muzealnej " Jak zostałem Zawiszakiem". Dowiedzieliśmy się, kto roznosił listy w czasie Powstania, a także poznaliśmy pracę łączników. Naszym zadaniem było sporządzenie zakodowanej wiadomości. Zwiedzanie muzeum przybliżyło nam scenerię Warszawy w roku czterdziestym czwartym. Zdobyte informacje  wykorzystaliśmy w rozmowie z przewodnikiem, który oprowadził nas po ekspozycji ukazującej powstańczą rzeczywistość. 

Klasy 2j oraz 3j w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego

Dodano: 17.10.2014

16 października uczniowie klas 2j oraz 3j wzięli udział w lekcji  "Legendy warszawskie dłutkiem opowiedziane". Podczas lekcji poznaliśmy zasady pracy drukarskiej oraz wysłuchaliśmy legendy przedstawiającej pracę drukarza.  Następnie współuczestniczyliśmy w wykonaniu linorytu ilustrującego opowiadaną legendę. Zapoznaliśmy się również z technikami drukarstwa, dowiedzieliśmy się, co to jest linoryt i na czym polega technika druku wypukłego. Na pamiątkę każdy otrzymał samodzielnie wytłoczoną odbitkę przedstawiającą Warszawską Syrenkę.

Indeksy

Dodano: 15.10.2014

15.10.2014 Wręczenie indeksów uczniom klas 4

Plener malarski w Czarnolesie

Dodano: 15.10.2014

Jesienny plener malarski odbywa się w naszej szkole każdego roku. Podczas wyjazdów uwieczniamy na rysunkach i fotografiach najpiękniejsze zakątki Polski. Tegoroczny plener odbył się w Czarnolesie w dniach 7 i 14 października. Po przybyciu na miejsce zwiedziliśmy muzeum biograficzne poświęcone Janowi Kochanowskiemu w którym zapoznaliśmy się z dziełami poety jak również obejrzeliśmy związane z nim pamiątki. Następnie zapamiętane informacje uwieczniliśmy na rysunkach, które powstały w parku otaczającym dworek. Zdobyte informacje na pewno wykorzystamy podczas tegorocznego projektu szkolnego, którego tematem przewodni jest epoka renesansu.

Teatr po angielsku

Dodano: 10.10.2014

W dn. 10 pażdziernika w naszej szkole odbyło się interaktywne przedstawienie w j. angielskim pt. "Alien Grammar Show" cz. 1. Przygotowali go aktorzy z The Bear Educational Theatre, który jest międzynarodowym teatrem wędrownym z siedzibą w Pradze, w Czechach i skupia profesjonalnych nauczycieli/aktorów. Gościnnie oglądała go z nami grupa uczniów ze szkoły Montessori.