Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Wrzesień 2013r

-

Dodano: 24.09.2013

 


Mała  "Warszawska Jesień"

29 września uczniowie klas szóstych oraz klasy piątej wzięli udział w wieczornej wyprawie muzycznej "Godzina przemian"-  Echo, Król Midas i Łabędzie.  Przedstawienie odbyło się w ramach Małej "Warszawskiej Jesieni" w przepięknej scenerii Łazienek Królewskich. Muzyczna opowieść oparta na wątkach "Metamorfoz" Owidiusza ukazała nam świat mitów, starożytnych bogów, nimf i herosów.


Klasy szóste na zajęciach w Muzeum Narodowym

W ramach Festiwalu Nauki 27 września w Muzeum Narodowym uczniowie klas 6a oraz 6m uczestniczyli w zajęciach "Swawole kolorów, linii i plam, czyli nie taki obraz straszny". Podczas warsztatów przeprowadzone zostały eksperymenty i ćwiczenia, które w interesujący sposób przedstawiały sposoby ukazywania ruchu i przestrzeni. Zapoznaliśmy się z różnorakimi technikami stosowanymi przez artystów, poznaliśmy również narzędzia, którymi posługują się twórcy dzieł. 


Wokół Odsieczy Wiedeńskiej 1683

26 września klasa 5k wybrała się  do Archiwum Akt Dawnych. Uczniowie, w ramach Festiwalu Nauki, wzięli udział w lekcji "Wokół odsieczy wiedeńskiej".  Zajęciom towarzyszyła wystawa przedstawiająca na szerokim tle historycznym rolę naszego państwa w rozpoczętym w 1683 r. konflikcie imperiów osmańskiego i habsburskiego. Najbardziej spodobały nam się oryginalne dokumenty archiwalne, pokazujące historię z 1683 r.


Klasy 6a oraz 6m w Centrum Nauki Kopernik

26 września klasy szóste wybrały się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie odbył się pokaz filmu "Jesteśmy astronomami". Szóstoklasistom bardzo podobała się filmowa forma zdobywania wiedzy o Wszechświecie. Film odzwierciedlał efekty najnowszych badań i eksperymentów naukowych oraz dostarczył inspirujących zagadnień. Być może w przyszłości ktoś z nas zostanie astronomem?


Plener malarski na zamku w Czersku

P113057924 września klasa 3m oraz klasy 4-6 uczestniczyły w plenerze malarskim, który odbył się w Czersku, na terenie gotyckiego Zamku Książąt Mazowieckich. W zwiedzaniu towarzyszył nam przewodnik, który swoją opowieścią wprowadził nas w czasy średniowiecza- epoki, której poświęcony jest tegoroczny projekt szkolny. Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się z replikami średniowiecznych maszyn oblężniczych znajdujących  się na zamkowym dziedzińcu. Zobaczyliśmy jak wyglądał m.in. taran, trebusz czy perrier. Wspięliśmy się również  na basztę skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę pradoliny Wisły. Podczas pleneru powstały prace, które swoim charakterem przenoszą nas w epokę średniowiecza oraz ukazują część  historii Mazowsza.

 


Zajęcia w ogrodzie botanicznym w Powsinie

2013-09-19 10.54.4619 września klasy 4z oraz 6a uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych poświęconych bogactwu świata roślin. Zajęcia odbyły się w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Pośród wielu omawianych zagadnień uczniowie poznawali przede wszystkim zagadnienia związane z zielarstwem, rozpoznawali zioła lecznicze dostępne w Polsce oraz ich zastosowanie.

 

 


Klasa 1j na warsztatach w Muzeum Archeologicznym

13 września klasa 1j wybrała się do Muzeum Archeologicznego na lekcję "W średniowiecznym skryptorium". Pierwszoklasiści mieli szansę posmakować pracy skryby- samodzielnie wykonali inicjały i pięknie ozdobili je złotymi iluminacjami. Teraz prace dumnie prezentują się w klasie. Przyjdźcie zobaczyć!


Warsztaty ekologiczne "zielona energia"

12 września klasa 4z uczestniczyła w warsztatach ekologicznych "Zielona energia". Podczas zajęć uczniowie zdobywali informacje dotyczące alternatywnych źródeł energii.  Dowiedzieliśmy się skąd się bierze prąd w ścianie, po co nam wiatraki oraz dlaczego należy oszczędzać energię. Teraz już wiemy jak prawidłowo korzystać ze sprzętów domowych i alternatywnych źródłach energii.


Zielona Szkoła - Spała 2013

P1130327


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

32