Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Grudzień 2013r

-

Dodano: 30.12.2013

Pan Wilson na lekcji klas trzecich

W dniu 18.12.2013r. klasy trzecie gościły na lekcji języka angielskiego pana Wilsona. Podczas tej lekcji uczniowie zadawali panu pytania ( o pracę, o ulubiony kolor, o wiek itp.) oraz zagadki o zwierzętach. Prowadzący przygotował dla dzieci także kilka atrakcjim.in. czytanie opowiadania, zagadki oraz  pogawędkę o ulubionych zwierzątkach. Było to nowe, inspirujące doświadczenie, ponieważ była to pierwsza tego typu lekcja. Większość uczniów była zaangażowana w lekcję i śmiało zadawała pytania w języku angielskim. Na koniec zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę Feliz Navidad, co bardzo ucieszyło i zaskoczyło prowadzącego, gdyż piosenka jest śpiewana w dwóch językach: hiszpańskim oraz angielskim, czyli w językach którymi porozumiewa się pan Wilson na co dzień.


Klasy młodsze na spektaklu "HOPS OTO DROPS"

W przedświątecznym tygodniu uczniowie klas 0-3 obejrzeli spektakl "Hops oto Drops"- wierszowane opowiadanie Jana Brzechwy.. Bohaterem historii jest Drops, który opuszcza dom rodzinny i wyrusza w podróż po świecie.  Po drodze tworzy trupę teatralną składającą się z bociana, wiewiórki, ślimaka, myszki i stonogi. Grupa odnosi wielki sukces! Młodej publiczności bardzo spodobała się historia, która opowiada o tym, że życie daje różne możliwości i należy działać, a nie poddawać się.


Szkolna Wigilia

P1140353W dniach 17 i 18 grudnia spotkaliśmy się  w gronie uczniów, rodziców,  nauczycieli  i przyjaciół naszej szkoły.O godzinie 17.00 wszyscy goście zebrani na sali gimnastycznej usłyszeli wyjątkowy koncert. Każda z klas przygotowała przepiękną staropolską kolędę lub zaśpiewała w języku łacińskim. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się m.in.: "Adeste Fideles", "Puer Natus in Bethlehem", "Zdrów Bądź, Królu Anielski" i "Bogurodzica". Cudowne wykonanie wprowadziło zebraną publiczność w świąteczny nastrój. Następnie odbył się kiermasz pięknie udekorowanych przez uczniów domków z piernika. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na bal szkolny, który odbędzie się w lutym. Po uroczystej części szkolnej wigilii spotkaliśmy się przy wspólnym stole, gdzie na wszystkich czekał świąteczny poczęstunek. Każdy uczeń otrzymał świąteczny pierniczek ze swoim imieniem. W świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenie i zatopiliśmy się w miłej rozmowie. 


"Tajemnica Wigilijna"- spektakl w Teatrze Guliwer

12 grudnia uczniowie klas 0m, 1j, 2a, 2j oraz 3i obejrzeli w Teatrze Guliwer spektakl "Tajemnica Wigilijna"- opowieść, której tematem jest odwieczna walka dobra ze złem. Główny bohater spotyka w dzień Wigilii Anioły, które schodzą z nieba, aby przywrócić na ziemi rozgwieżdżone niebo. Publiczność żywo zaangażowała się w pomoc Aniołom przy wykonaniu ich zadaniach. Po zakończonej pracy Anioły odleciały, jednak jeden z nich  został na ziemi, ponieważ bardzo chciał poznać ludzi i przeżyć z nimi Święta Bożego Narodzenia. Podczas tego pobytu bohaterowie przedstawienia przeżywają przygody i wiele komicznych sytuacji. W rezultacie tych nieporozumień Anioł musi wracać do nieba, a po głównego bohatera, Jana Niebieskiego, przychodzi diabeł. Na szczęście publiczności udało się uratować bohatera poprzez wypowiedzenie magicznego zaklęcia. Przybycie Świętego Mikołaja zakończyło spektakl i było dla wszystkich wspaniałą niespodzianką. 


Wewnątrzszkolne eliminacje do konkursu piosenki "Act and sing in winter" w języku angielskim

11 grudnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu "Act and Sing in Winter". Zadaniem uczestników było zaśpiewanie piosenki lub odegranie krótkiej scenki w języku angielskim. Tematyka prezentacji była bardzo różnorodna. Ocenie podlegała oryginalność, poprawność językowa, poziom artystyczny występu oraz zgodność z zasadami konkursu. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w najbliższą środę.


Dekoracje świąteczne

Tradycyjnie już na początku grudnia naszą szkołę ozdobiły dekoracje świąteczne. Na korytarzu stanęła piękna choinka na której pojawiły się ozdoby własnoręcznie zrobione przez uczniów wszystkich klas. Różnobarwne dekoracje sprawiły, że nasza choinka przybrała bardzo radosny wygląd. Klasy ozdabiały domki z piernika oraz wykonały pierniczki i ozdoby na kiermasz świąteczny. W każdej z klas znalazła się dekoracja, co wprowadziło naszą szkołę w świąteczną atmosferę.


Świąteczna zbiórka prezentów dla dzieci z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy pomagamy innym. Tradycyjnie już w naszej szkole została zorganizowana świąteczna zbiórka prezentów dla dzieci z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny. W akcję zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, rodzice i nauczyciele. Zebrane upominki zostały dostarczone 6 grudnia przez uczniów klasy 4z i wychowawcę. Za pomoc w zbiórce prezentów z okazji mikołajek uczniowie otrzymali podziękowanie z przesłaniem: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".


Klasy szóste na spektaklu "Mały Książę" w Teatrze Roma

5 grudnia uczniowie klasy 6a oraz 6m wybrali się do Teatru Roma na przedstawienie "Mały Książe". Szóstoklasiści poznali historię chłopca z małej planety- opowieść wypełnioną mądrymi refleksjami nad otaczającym nas światem uczuć, poruszającą bardzo ważne dla każdego nastolatka problemy: przyjaźni i miłości. Historia Małego Księcia przypomniała nam również, że wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi.

Poruszane tematy zostały przedstawione w bardzo ciekawy sposób, na scenie nie zabrakło tańca i piosenki. Szóstoklasistom spektakl bardzo się spodobał i niewątpliwie skłonił do refleksji. 


Konkurs piosenki francuskiej

W dniu 3 grudnia 2013 odbyły się eliminacje do konkursu piosenki francuskiej.  Jury  miało za zadanie wyłonić  z licznego grona kandydatów  najlepszego wykonawcę. Nasi młodzi  miłośnicy piosenki francuskiej zaprezentowali  cały wachlarz utworów, poczynając od melodyjnych wyliczanek poprzez piosenki młodzieżowe, sięgając po utwory klasyczne Edith Piaf. Po wykonaniu utworu został nagrodzony gromkimi brawami . Następnie na wszystkich czekały francuskie ciasteczka i cukierki z napisem MERCI. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury przystąpiło do burzliwych obrad,  w wyniku których jednogłośnie została wyłoniona laureatka naszego konkursu oraz wyróżnienia. Wyniki zostały ogłoszone w czwartek. Jury wręczyło laurki z wyróżnieniami następującym uczniom: Daria z kl. III m, Antoni , Maurycy oraz Lidia z kl. 5k. Nagrodę główną otrzymała Milena z kl. 6a. Tym samym została zakwalifikowana do międzydzielnicowego Konkursu Piosenki Frankofońskiej, organizowanego przez Dom Kultury Bemowo. W ramach nagrody Milena otrzymała symboliczną, ręcznie wykonaną wieżę Eiffel 'a. Serdecznie gratulujemy!