Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Aktualności

PIKNIK SZKOLNY 2023'

Dodano: 30.05.2023

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów, Rodziców, Dziadków oraz Przyjaciół SKiE na PIKNIK SZKOLNY 2023, który odbędzie się 16 czerwca od godziny 16:30!

W programie między innymi:

- koncert grupy perkusyjnej Ritmodelia

- gry i zabawy sportowe

- kiermasz książki

- grill i stoiska z domowymi wypiekami

oraz wiele innych niespodzianek :)

Do zobaczenia na Kolektorskiej!

KARTA UCZNIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Dodano: 26.05.2023

ZTM rozpoczyna proces wydawania Kart Ucznia pierwszoklasistom oraz wymianę tych, które tracą ważność 30 września br.

Wyrobić nową lub przedłużyć już posiadaną Kartę Ucznia można na kilka sposobów podanych poniżej.

  1. Poprzez elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów (e-POP).

Wejdź na stronę https://e-pop.wtp.waw.pl i wypełnij wniosek o Kartę Ucznia. Przygotuj dane dziecka* oraz jego zdjęcie.

Jako sposób odbioru Karty możesz wskazać dowolny stacjonarny POP lub wybrać wysyłkę karty na wskazany we wniosku adres zamieszkania. Wybierając opcję wysyłki na wskazany adres podczas wypełniania wniosku, musisz wybrać termin spotkania online z pracownikiem ZTM. Spotkanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Na spotkanie online przygotuj: 

  • ważną legitymację szkolną z wpisanym numerem PESEL i adresem zamieszkania, a w przypadku braku legitymacji z powyższymi danymi zaświadczenie wydane przez placówkę, zawierające:
    • adres zamieszkania ucznia,  
    • informację o uczęszczaniu dziecka do szkoły w określonym roku szkolnym, 
    • numer PESEL,
  • dokument potwierdzający tożsamość dziecka, a w przypadku uczniów obcokrajowców, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego tożsamość, należy okazać dokument potwierdzający nadanie numeru PESEL.


Wyrobiona Karta Ucznia będzie wysłana na wskazany we wniosku adres zamieszkania za pośrednictwem operatora Poczta Polska.

Wybierając odbiór karty w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów, po zaakceptowaniu wniosku przez pracownika ZTM, otrzymasz maila z informacją, że wniosek został przyjęty i należy udać się do dowolnego POP w celu odbioru Karty.

Kartę Ucznia w POP otrzymasz od razu, po pozytywnej weryfikacji danych przez pracownika Punktu. Należy mieć ze sobą te same dokumenty, które zostały wymienione powyżej przy spotkaniu online.

 

  1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń. 

Potrzebne dokumenty: 

  • numer obecnej Karty Ucznia (nie dotyczy pierwszoklasistów),
  • zdjęcie* dziecka. 


Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie jego złożenia, 
a później informację o jego rozpatrzeniu. 

Nową Kartę Ucznia odbierzesz w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

 

3. Bezpośrednio w Punkcie Obsługi Pasażerów.

Potrzebne dokumenty: 

  • ważna legitymacja szkolna z wpisanym numerem PESEL i adresem zamieszkania, a w przypadku braku legitymacji z powyższymi danymi zaświadczenie wydane przez placówkę, zawierające:
    • adres zamieszkania ucznia,  
    • informację o uczęszczaniu dziecka do szkoły w określonym roku szkolnym, 
    • numer PESEL,
  • dokument potwierdzający tożsamość dziecka, a w przypadku uczniów obcokrajowców, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego tożsamość, należy okazać dokument potwierdzający nadanie numeru PESEL,
  • zdjęcie* dziecka w formie elektronicznej lub papierowej.

 

  1. Składając wniosek papierowy bezpośrednio w szkole. 

Potrzebne dokumenty: 

  • wypełniony wniosek (druk wniosku otrzymasz w szkole),
  • zdjęcie* dziecka w formie papierowej. 

 

Więcej informacji o Karcie Ucznia: https://www.wtp.waw.pl/warszawska-karta-miejska/karta-ucznia/

*zdjęcie powinno być: legitymacyjne, wykonane w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle, aktualne (wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy); składane w formie elektronicznej: w formacie JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, wielkość pliku nie większa niż 2 MB; składane w formie papierowej: w formacie 3,5x4,5 cm.

 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023

Dodano: 16.05.2023

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowym egzaminem, do którego musi przystąpić każdy uczeń ósmej klasy, żeby ukończyć szkołę podstawową. Egzamin ósmoklasisty przeprowadza się wyłącznie w formie pisemnej. 


Na egzaminie obowiązują nadal trzy przedmioty:

  • język polski, 
  • matematyka, 
  • język obcy nowożytny.

 

Językiem obcym na egzaminie ósmoklasisty może być:

  • język angielski,
  • język francuski,
  • język hiszpański,
  • język niemiecki,
  • język rosyjski,
  • język włoski.

 

Egzamin ósmoklasisty w 2023 r. potrwa 3 dni. Każdego dnia uczeń przystąpi do egzaminu z jednego przedmiotu. Egzamin ósmoklasisty w 2023 r. zostanie przeprowadzony w dniach:

23 maja (wtorek), godz. 9:00 - język polski
24 maja (środa), godz. 9:00 - matematyka
25 maja (czwartek), godz. 9:00 - język obcy

 

Zdający egzamin ósmoklasisty będą dysponować czasem pracy:

  • na egzaminie z języka polskiego – 120 minut (lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
  • na egzaminie z matematyki – 100 minut (lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
  • na egzaminie z języka obcego – 90 minut (lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony).

 

Na egzaminie ósmoklasisty uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem. Na egzamin z matematyki może mieć przy sobie także linijkę. 

 

Podczas egzaminu ósmoklasisty nie wolno korzystać z kalkultaora oraz słowników ani innych pomocy naukowych. Zabronione jest także posiadanie ze sobą wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są przedstawiane w procentach i na skali centylowej.


Wynik procentowy
 to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń zdobył za zadania z danego przedmiotu. Wyniki egzaminu ósmoklasisty w procentach ustala dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej na podstawie liczby punktów przyznanych przez egzaminatorów sprawdzających prace egzaminacyjne oraz elektronicznego odczytu kart odpowiedzi – w przypadku wykorzystania do sprawdzania prac egzaminacyjnych narzędzi elektronicznych.

Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. Wyniki egzaminu ósmoklasisty na skali centylowej opracowuje Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie wyników ustalonych przez dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych. 

 

Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać na egzaminie ósmoklasisty, dlatego egzaminu nie można nie zdać.


Ogłoszenie wyników
 egzaminu ósmoklasisty nastąpi 3 lipca 2023 r

Wyniki zostaną podane na stronie wyniki.edu.pl. Każdy uczeń otrzyma w szkole login i hasło służące do logowanie się na tej stronie.