Logo SKiE Liceum Ogólnokształcące nr 50 SKiE

Aktualności

Kiermasz Świąteczny 2018 za nami!

Dodano: 07.12.2018

Jeszcze raz dziękujemy za tak liczną obecność na Kiermaszu Świątecznym oraz udział w licytacji. 

    

    

    

Wspieramy akcję SZLACHETNA PACZKA

Dodano: 03.12.2018

To już kolejny rok kiedy wspieramy akcję "SZLACHETNA PACZKA" i pomagamy wybranej rodzinie.

Koncert Warszawskie Dźwiękowisko z udziałem licealistów SKiE

Dodano: 25.11.2018


KONCERT "WARSZAWSKIE DŹWIĘKOWISKO" Z UDZIAŁEM LICEALISTÓW SKiE
16 GRUDNIA, GODZ.18:00
FINA, UL. WAŁBRZYSKA 3/5 WARSZAWA

Koncert "Warszawskie Dźwiękowisko" jest częścią cyklu "Dźwiękowisko" zainaugurowanego w roku 2014 przez Fundację Muzyczną "Harmonie i hałasy" oraz Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z orkiestrami i zespołami z różnych miast w Polsce.

Wydarzenia "Dźwiękowiska" odbywają się według formuły przewidującej włączenie do programu utworów, które zakładają współpracę muzyków profesjonalnych z dużymi grupami młodzieży - amatorów.

Ich autorami są znani polscy kompozytorzy. W koncertach cyklu organizowanych w ramach działalności orkiestr filharmonicznych utwory te wykonywane były przeważnie obok standardowych pozycji repertuaru klasycznego i romantycznego - w "Warszawskim Dźwiękowisku" rolę klasyki pełnią natomiast wybitne pozycje muzyki ostatnich dziesięcioleci.

W ten sposób pomyślana koncepcja wydarzenia służy wypracowaniu formuły koncertu, w której odbiorcy, zwykle sprowadzeni do roli biernych słuchaczy, mogą współtworzyć muzyczne wydarzenie.

Element edukacyjny oraz dążenie do poszerzenia kręgu słuchaczy w "Warszawskim Dźwiękowisku" nie mogą jednak przysłonić zasadniczego artystycznego celu, jaki przyświeca Przemysłowi Zychowi i Markowi Chołoniewskiemu, twórcom zamówionym przez Fundację "Harmonie i hałasy" multimedialnych utworów na profesjonalistów i amatorów.

Niekonwencjonalną formułę koncertu wzbogaca Rafał Zapała swoim "No Meaning Detected", w którym publiczność uczestniczy w dialogu z żywym wykonawcą i syntezatorem mowy.

"Klasykę" na koncercie reprezentuje "Anthemes 2" Pierre'a Bouleza - nie wykonywane jeszcze w Polsce arcydzieło jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki.

PROGRAM:

Przemysław Zych - En rongeau (10' prawykonanie) na zespół instrumentalny, grupę amatorów, live electronics i wielokanałową projekcję dźwięku;

Marek Chołoniewski - TeGeLar (25' prawykonanie) na zespół instrumentalny, grupę amatorów, live electronics i wielokanałową projekcję dźwięku i obrazu;

Rafał Zapała - No Meaning Detected (10' prawykonanie nowej wersji) na skrzypce, live electronics, syntezator mowy, wideo i publiczność

Pierre Boulez - Anthemes 2 (22' pierwsze wykonanie w Polsce) na skrzypce i wielokanałową projekcję dźwięku

WYKONAWCY:

Anna Kwiatkowska - skrzypce

Aleksandra Pyszczek - skrzypce

Dominika Peszko - elektroniczne instrumenty klawiszowe

Kazimierz Pyzik - wiolonczela, wiola da gamba

Leszek Wiśniowski - saksofon, flety

Piotr Motyka - akordeon

Tomasz Chołoniewski - perkusja

Grzegorz Chwaliński - perkusja

Artur Lis - opracowanie warstwy wizualnej, projekcja wideo

Piotr Madej - elektroniczna projekcja dźwięku i obrazu

Uczniowie I i II klasy liceum SKiE

Kompozytorzy (Chołoniewski, Zapała, Zych) biorą udział w koncercie jako wykonawcy (dyrygowanie, elektroniczne instrumenty klawiszowe, projekcja dźwięku i obrazu)

Na drugi koncert zapraszamy 18 grudnia do Cricoteki w Krakowie.

Spotkanie z Kubą Rok

Dodano: 22.11.2018

SPOTKANIE Z KUBĄ ROK
4 GRUDNIA, GODZ. 10:00

Spotkanie z Kubą Rok, aktywistą walczącym o zwiększenie ochrony Puszczy Białowieskiej. 

Kuba jest członkiem Kooperatywy spożywczej - sklepów z ekologiczną żywnością w Warszawie oraz byłym absolwentem Szkół SKiE.