Logo SKiE Gimnazjum nr 5 SKiE

Wydarzenia

Herody

Dodano: 25.01.2014

20 grudnia klasa 3 gimnazjum wystawiła dla całej szkoły Herody.

 

 

Kiermasz Świąteczny

Dodano: 21.01.2014

17 grudnia odbył się po raz kolejny Kiermasz Świąteczny. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na budowę Domu Fundacji Malwa. Dom Fundacji Malwa jest budowany przy ul. Balcerzaka 2 w Warszawie i po oddaniu budynku do użytkowania, będzie służył jako centrum opiekuńczo – rehabilitacyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Udało nam się zebrać 5 tysięcy zł, które przekazaliśmy Fundacji. Jeszcze raz WSZYSTKIM SERDECZNE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE !!!

Teatr Scena Lubelska

Dodano: 14.01.2014

W naszej szkole gościliśmy artystów z Teatru Scena Lubelska.
Teatrzyk kukiełkowy, osiem etiud na motywach felietonów Stefana Wiecheckiego Wiecha. 

 

Czwartkowe Spotkania Muzyczne

Dodano: 24.11.2013

14 listopada klasa 1 i 2 gimnazjum była na Czwartkowych Spotkaniach Muzycznych w Filharmonii Narodowej  - "Orkiestry Świata". Grał zespół European Union Baroque Orchestra, który skupia najzdolniejszych młodych muzyków, specjalizujących się w wykonywaniu muzyki dawnej. Artyści wystąpili z programem zatytułowanym Corelli, charyzma i koncerty, którym chcą uczcić, przypadającą na 2013 rok 300. rocznicę śmierci Arcangela Corellego.  Wysłuchaliśmy fantastycznego koncertu. W programie koncertu
znalazły się nie tylko utwory barokowego mistrza, ale także inne włoskie koncerty tamtych czasów. Koncert od pulpitu poprowadził Stefano Montanari, znakomity skrzypek, wybitny specjalista w zakresie muzyki dawnej.