Logo SKiE Centrum Kultury SKiE

Wydarzenia

Kolędowanie oraz Wigilia 2018

Dodano: 22.12.2018

Koncert Warszawskie Dźwiękowisko w Krakowie

Dodano: 20.12.2018

18 grudnia 2018\' w krakowksiej Cricotece odbył się koncert \"Warszawskie Dźwiękowisko\" z udziałem uczniów I i II Liceum.

Koncert \"Warszawskie Dźwiękowisko\" jest częścią cyklu \"Dźwiękowisko\" zainaugurowanego w roku 2014 przez Fundację Muzyczną \"Harmonie i hałasy\" oraz Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z orkiestrami i zespołami z różnych miast w Polsce.

Wydarzenia \"Dźwiękowiska\" odbywają się według formuły przewidującej włączenie do programu utworów, które zakładają współpracę muzyków profesjonalnych z dużymi grupami młodzieży - amatorów.

PROGRAM:
Przemysław Zych - En rongeau (10\' prawykonanie) na zespół instrumentalny, grupę amatorów, live electronics i wielokanałową projekcję dźwięku;

Marek Chołoniewski - TeGeLar (25\' prawykonanie) na zespół instrumentalny, grupę amatorów, live electronics i wielokanałową projekcję dźwięku i obrazu;

Rafał Zapała - No Meaning Detected (10\' prawykonanie nowej wersji) na skrzypce, live electronics, syntezator mowy, wideo i publiczność

Pierre Boulez - Anthemes 2 (22\' pierwsze wykonanie w Polsce) na skrzypce i wielokanałową projekcję dźwięku

WYKONAWCY:
Anna Kwiatkowska - skrzypce
Aleksandra Pyszczek - skrzypce
Dominika Peszko - elektroniczne instrumenty klawiszowe
Kazimierz Pyzik - wiolonczela, wiola da gamba
Leszek Wiśniowski - saksofon, flety
Piotr Motyka - akordeon
Tomasz Chołoniewski - perkusja
Grzegorz Chwaliński - perkusja
Artur Lis - opracowanie warstwy wizualnej, projekcja wideo
Piotr Madej - elektroniczna projekcja dźwięku i obrazu
Uczniowie I i II klasy liceum SKiE

Koncert Warszawskie Dźwiękowisko z udziałem licealistów SKiE

Dodano: 17.12.2018

W miniony weekend grupa licealistów SKiE wzięła udział w próbach do koncertu "Warszawskie Dźwiękowisko".

Koncert "Warszawskie Dźwiękowisko" jest częścią cyklu "Dźwiękowisko" zainaugurowanego w roku 2014 przez Fundację Muzyczną "Harmonie i hałasy" oraz Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z orkiestrami i zespołami z różnych miast w Polsce.

Pierwszy koncert odbył się 16 grudnia o 18:00 w FINA (ul.Wałbyska 3/5 w Warszawie). Drugi - 18 grudnia w krakowskiej Cricotece.

Centrum Kultury - listopad 2017

Dodano: 02.11.2017


W dniu dzisiejszym odbyło się "zaduszkowo zadumane" Centrum Kultury. Centrum poświęcone było "Romantyczności" Adama Mickiewicza oraz wierzeniom pogańskich Słowian czyli upiorom, wampirom i strzygom.